Simona KRAINOVÁ - ambasadorka MASTERSPORT.cz⏩
mastersport.cz
596 633 216
Přihlásit
/
Registrace
Stolní tenis Parkour Výprodej

Jak používat rotopedy / ergometry

Chcete nejen zdravě a efektivně posilovat, ale zároveň mít vždy na očích kompletní údaje o průběhu a účinku vašeho tréninku? Nebaví vás pomalé, ruční přenastavování zátěže? Nedostačují vám omezené funkce computeru vašeho posilovacího stroje?

Vaše volba je tedy jasná: rotopedy-ergometry jsou multifunkční posilovací stroje, které nabízejí víc než klasické rotopedy, jež každému zkrátka nestačí.

Rotopedy-ergometry s jejich elektronickým ovládáním zátěže, elektromagnetickým brzdným systémem, ale především s plně nabouchaným ergometrem (měřič svalové činnosti, zátěže, kalorie a spousty dalších informací), zakoupíte za ty nejlepší ceny na našem sportovním e-shopu www.mastersport.cz.

Proč používat rotopedy / ergometry

Odpověď je prostá: rotopedy-ergometry toho zvládnou mnohem víc než jiné posilovací stroje. Funkce, jež rotopedy-ergometry nabízejí, však ocení nejen profesionálové, ale i ostatní z vás! Podívejme se tedy na hlavní přednosti tohoto posilovacího stroje:

  • multifunkční ergometr má při tréninku dokonale zmapovánu nejen vaši svalovou činnost, tepovou frekvenci (senzory na řídítkách, srdeční pás), zátěž, tělesný tuk, spálené kalorie či energii (ve wattech!), ale umí také regulovat zátěž dle vámi zadaného věku a aktuální tepové frekvence, graficky znázornit nadcházející trasu apod. Ergometr také nabízí spoustu cvičebních programů, jež si můžete nastavit i vy sami! Vaše posilování zkrátka nebude znát jakékoli hranice!
  • elektronické ovládání zátěžeje obrovskou výhodou, kterou disponuje většina rotopedů-ergometrů. V praxi to pro vás znamená, že už nebudete muset přerušovat šlapání, abyste ručně měnili zátěž, ale učiníte tak jednoduchým stisknutím tlačítka na displeji ergometru! Vaše cvičení tak bude mnohem plynulejší, svižnější a hlavně efektivnější!
  • adaptabilitaspočívá jednak v možnosti snadného přizpůsobení zátěže či tréninkového programu, jednak v možnosti přenastavení stroje pomocí rychloupínacích šroubů pro další uživatele!

Rotopedy-ergometryjsou opravdu kvalitní posilovací stroje, jež uspokojí sebenáročnějšího profesionála. Díky jejich funkcím a schopnostem je však ocení také starší sportovci, ženy (s rotopedy vtisknete vaším hýždím, bokům i stehnům ten správný tvar!) či osoby zotavující se z úrazu.

Jak používat rotopedy / ergometry

Cvičení na rotopedech / ergometrech se příliš neliší od cvičení na klasických rotopedech. S tím rozdílem, že rotopedy-ergometry vám díky výše uvedeným funkcím nabízejí mnohem více cvičebních programů, díky nimž bude vaše šlapání ještě efektivnější.
Zopakujme si některá základní doporučení, jak cvičit na rotopedech-ergometrech.

Po sestavení rotopedu si váš posilovací stroj nejprve přizpůsobte vašemu tělu tak, aby se vám na něm pohodlně sedělo i šlapalo (výška sedla, poloha řídítek atd.).

Úvod i závěr tréninku by měl probíhat s menším zatížením, a to pro počáteční rozehřátí a závěrečné uvolnění svalstva (regulujte s pomocí ergometru).

Doba tréninkuby měla dosahovat alespoň 20 až 40 minut, po nichž teprve dochází ke spalování tuků. Velmi vhodné je hlídat si svou tepovou frekvenci(poslouží vám snímače rukou či hrudní pás) a nepřesahovat maximum.
3krát až 5krát týdně trénujte po dobu 20 až 60 minut, a uvidíte, že se výsledky zaručeně dostaví!

A rada na závěr: každý tréning nezapomeňte zahájit i zakončit uvolňujícím strečinkem.

Přečtěte si také:

Jak vybrat správný rotoped

nebo přejděte rovnou k výběru rotopedů nebo rotopedů-ergometrů na našem e-shopu.

Chceš mít dopravu od 2 000 Kč ZDARMA? Vstup do MASTER SPORT active!
Zaregistrovat se