mastersport.cz
596 633 216
Přihlásit
/
Registrace
Stolní tenis Parkour Výprodej

Jak vybírat rakety a míčky na squash

Squashová raketa se co do velikosti a váhy pohybuje někde mezi raketou na tenis a badminton. Samotné rakety na squash se mezi sebou různí hlavně materiálem, vyvážením a výpletem. Právě na tyto nejdůležitější vlastnosti squashové raketyse níže zaměříme.

Podobně se i míčky na squash vyznačují různou rychlostí a odskokem. Podle toho jsou některé míčky vhodné pro začátečníky, jiné pro zkušenější hráče.

Squashje sport, který od doby, kdy jej začátkem 19. století vynalezli dva trestanci, nebývale vzrostl na popularitě. Než se vypravíte do squashového centra i Vy, pořiďte si squashovou raketu, squashové míčky a další vybavení na squash, které budou vyhovovat Vašemu stylu!

Jak vybírat raketu na squash?

Materiál squashové rakety: rozhoduje o kvalitě celé rakety asi nejvíce - ovlivňuje nejen její hmotnost, ale též pružnost, tuhost, dynamiku a odolnost vůči poškození! Tento stěžejní parametr se tedy rozhodně vyplatí sledovat.

- hliník (aluminium): levný, ale těžký, křehký a navíc i zastaralý materiál. Rakety vyrobené pouze z hliníku lze doporučit jen těm, kteří si chtějí squash oťukat nebo jej hrát opravdu svátečně. O něco kvalitnější jsou rakety vyrobené z hliníku v kombinaci s grafitem.

- grafit: je naopak pružný, odolný, tuhý i lehký materiál. Rakety z grafitu tedy rozhodně doporučujeme - v našem e-shopuzakoupíte kvalitní squashové rakety z grafitu za přijatelnou cenu. Ještě lepší vlastnosti Vám nabídnou rakety z grafitu s titanovými vlákny.

- kevlar: vyšší cena zaručuje opravdu prvotřídní vlastnosti Vaší rakety.

Vyvážení squashové rakety: v zásadě rozlišujeme vyvážení (těžiště) do hlavy, na střed a zřídka ještě do rukojeti.

- hlava: větší razance a rychlost na úkor horší ovladatelnosti. Vhodné pro pokročilé a útočné hráče.

- střed: lepší kontrola úderu. Vhodné pro technické hráče a začátečníky.

Výplet squashové rakety: je dobré při výběru nepodceňovat. I průměrný rám vylepšený kvalitním výpletem posune celkovou kvalitu rakety o třídu výš. U výpletu dále platí, že technickým hráčům vyhovuje spíše měkký výplet, zatímco těm silovým výplet tvrdší.

Rakety na squash podle pokročilosti hráče

Na našem webu najdete squashové rakety prověřených značek Dunlop, Head či Merco rozdělené pro začátečníky , pokročilé i závodní hráče !

Vybíráme míčky na squash

Přestože nákup vhodného míčku na squash není žádná věda, pár faktů je nutné znát.

Squashové míčky se liší hlavně svou velikostí a silou odrazu. Právě síla odrazu je důležitý faktor hlavně pro začínající hráče. Ti by měli hrát s rychlými míčky s velkým odrazem (modrý míček). Chvíli bude trvat, než vám budou míčky jaksepatří lítat.U kombinace začátečník plus pomalý míček proto hrozí, že Vás squash velmi záhy přestane bavit.

Teprve s přibývajícími zkušenostmi přecházejte na pomalejší míčky ( modrý - nejrychlejší, žlutý se dvěma tečkami - nejpomalejší ). Takto bude Vaše hra nabývat na dynamice a napínavosti.

Míčky na squash Dunlop jsou světově nejprodávanější a nejkvalitnější míčky. Ve výhodné sadě je zakoupíte také v našem e-shopu mastersport.cz.

Rakety na squash , míčky na squash a kompletní výbavu na squash najdete na mastersport.cz, kde Vám zaručíme nízké ceny i akční ceny, stejně jako vysokou kvalitu sportovního vybavení.

Chceš mít dopravu od 2 000 Kč ZDARMA? Vstup do MASTER SPORT active!
Zaregistrovat se