Simona KRAINOVÁ - ambasadorka MASTERSPORT.cz⏩
mastersport.cz
596 633 216
Přihlásit
/
Registrace
Stolní tenis Parkour Výprodej

Jak vybrat posilovací lavice, bench, šikmé lavice

Posilovací lavice, bench, šikmé laviceje základní sportovní pomůcka pro posilování, a proto se jejímu výběru vyplatí věnovat chvilku pozornosti.

Jak vybrat posilovací lavice

Na prvním místě byste se měli rozhodnout, které svalové partie máte v plánu posilovat. Klasické šikmé lavice se používají pro posilování zad a břišních svalůPosilovací lavice pod činku, vybavené také stojanem pro odkládání činky, slouží k posilování mezi muži asi nejoblíbenějším partiím prsou a rukou. Pokud máte doma dostatek prostoru (další důležité kritérium výběru), může být ideální volbou multifunkční posilovací lavice.

Obecně platí, že ženy rády cvičí břicho, zatímco muži se zaměřují na bench-press (cvik rozvíjející svaly hrudníku a rukou), ale samozřejmě to nemusí platit absolutně.

Dalším závažným měřítkem je nosnost posilovací lavice. Všechny posilovací lavice alias bench lavice na našich stránkách obsahují informace o nosnosti a hmotnostních parametrech cvičícího. V případě, že byste narazili pouze na údaj o maximální hmotnosti, nezapomeňte ke své hmotnosti připočíst též váhu závaží, s nímž budete posilovat. Rozhodně posilovací lavice nepřetěžujte, nebo tak nejen riskujete jejich poškození, ale hlavně ohrožujete své zdraví!

V neposlední řadě je třeba zvážit vaše finanční možnosti. Zatímco začátečníci a zájemci o posilování břicha a zad vystačí s levnějšími, šikmými lavičkami, náročnější sportovci, kteří chtějí zpevňovat celé tělo, už budou potřebovat lepší modely umožňující posilování s činkami.

Pokud se však rozhodnete zakoupit posilovací lavici u nás, zcela jistě najdete ideální řešení v podobě kvalitní posilovací lavice za výhodnou cenu, která vám nabídne široké možnosti pro posilování různých svalových partií!

Na www.mastersport.cz na vás čeká bohatá nabídka (nejen) posilovacích strojů ( rotopedy, trenažéry, posilovací věže steppery a mnohé další ), z které si zaručeně vybere každý z vás.

Přečtěte si také:

Jak vybrat posilovací stroje a lavice

Jak vybavit domácí posilovnu

Chceš mít dopravu od 2 000 Kč ZDARMA? Vstup do MASTER SPORT active!
Zaregistrovat se