Od 20. 2. do 23. 2. probíhá INVENTURA! Objednávky přijaté během inventury budou expedovány 26. 2. s DOPRAVOU ZDARMA | VÝDEJNÍ MÍSTO JE PO DOBU INVENTURY ZAVŘENO!
mastersport.cz
596 633 216
Přihlásit
/
Registrace
Stolní tenis Parkour Výprodej

Jak vybrat brýle na snowboard

Jedno je jasné, bez brýlí se na hory raději nevypravujte. Snowboardové brýle patří k důležitému snowboardovému vybavení. Brýle na snowboard plní nejen ochrannou funkci a chrání vaše oči před sluncem a UV zářením, větrem či sněhem, ale také hlavně zvyšují vaši viditelnost v nepříznivých podmínkách.

Kritéria výběru snowboardových brýlí

Snowboardové brýle vám musí v prvé řadě dobře sedět na obličeji a měly by vás co nejméně omezovat v periferním vidění.

Správná velikost brýlí na snowboard

Většinou se snowboardové brýle prodávají ve třech velikostech a to podle pohlaví:

  • snowboardové brýle pro muže
  • snowboardové brýle pro ženy
  • snowboardové brýle pro děti

Snowboardové brýle mají většinou nastavitelnou délku pásku, tak můžete brýle nosit buď jen tak přes čepici či přes snowboardovou helmu.

Různé barvy skla snowboardových brýlí

Na trhu se nabízejí snowboardové brýle, které mají různě barevné skla. Každá barva skla je poté určena do jiných podmínek viditelnosti. Tyto barevná skla různým způsobem ovlivňují výši kontrastu, mění barevné vnímání okolí a pohlcují odlesky. Univerzálním typem skel brýlí jsou skla bronzová a růžová. Jestliže se chystáte na jízdu v mlze či chumelenici , sáhněte pro brýle se , které jsou pro tyto podmínky nejvhodnější. Do ostrého slunce se vám zase budou více hodit snowboardové brýle s tmavšími zrcadlovými skly. V případě nočního ježdění se vám budou zase více hodit brýle s čirými skly.

Jak zabránit mlžení snowboardových brýlí?

Abyste zabránili nepříjemnému mlžení brýlí, pořiďte si snowboardové brýle s dvojitými nebo trojitými skly.

S mlžením snowboardových brýlí je spojena i kvalita větrání. Jestliže si pořídíte brýle bez možností větrání, bude se vám uvnitř brýlí srážet vlhkost a tím dojde ke zhoršení vaší viditelnosti. Budete prostě dívat do mlhy, i když ve skutečnosti žádná venku není.

Vyměnitelná skla snowboardových brýlí

Ideální je si pořídit takové snowboardové brýle, kde se dají skla jednoduše vyměnit a to v pružném rámečku. U jediných snowboardových brýlí tak můžete měnit několik vlastností výměnou náhradních skel do různých podmínek - jízda v noci, jízda v ostrém slunci, jízda v mlze atd. Výhodou vyměnitelných skel je také tato, že při prasknutí skla můžete sklo jednoduše nahradit jiným.

Jaký typ skla snowboardových brýlí pořídit?

Můžete se setkat s dvěma typy skel pro snowboardové brýle a to sférická (vypouklá) a cylindrická (válcová).

Sférická skla snowboardových brýlí se poznají podle toho, že jsou více zakřivená, nejvíce tak vyhovují tvaru obličeje a respektují přirozené zorné pole. Toto zaoblení zaručuje nejvyšší komfort a zároveň vám tyto snowboardové brýle umožňují vidět předměty nezkresleně. Ve srovnání s cylindrickými (válcovými) skly jsou skla sférická daleko dražší. Brýle s cylindrickými skly jsou zase nejběžnějším tvarem skel brýlí a to především z důvodu nižší ceny.

Snowboardové brýle na dioptrické brýle

Pro snowboardisty, kteří nosí dioptrické brýle se vyrábějí speciální snowboardové brýle, které poznáte podle toho, že mají vyšší rámeček a mají odebranou hmotu po stranách na nožičky brýlí. Tyto snowboardové brýle jsou označeny zkratkou OTG - Over The Glasses.


Vyberte si z kategorie brýle na snowboard na našem e-shopu


Dodací lhůta 14 pracovních dnů
Lyžařské brýle SPARTAN Speed
609 Kč

Celá kategorie


Chceš mít dopravu od 2 000 Kč ZDARMA? Vstup do MASTER SPORT active!
Zaregistrovat se