mastersport.cz
596 633 216
Přihlásit
/
Registrace
Stolní tenis Parkour Hurikán

Jak vybrat neopren, aby nám bylo teplo

Neoprenový oblek slouží jako tepelná izolace a ochrana před mechanickým poškozením.

Jednotlivé obleky se mohou lišit co do střihu, síly použitého materiálu či použitím dalších doplňků. V tomto článku se dozvíte základní údaje, které vám pomohou při výběru vašeho obleku.

Správná velikost neoprenu

Neopren chrání proti chladu, slunci a odřeninám.

Velikost neoprenu je stěžejní, protože jedině správná velikost vám zajistí ochranu proti chladu. Neopren totiž musí sedět přesně na povrchu těla, aby se po něj dostala jen velice tenká vrstva vody, která téměř necirkuluje a může se tak snadno zahřát na teplotu vašeho těla. Příliš volný a velký neopren pustí k povrchu vašeho těla větší množství vody, která tak může cirkulovat a tím vás ochlazovat. Malý oblek vám zase bude bránit v pohybu, nebude docházek ke správnému prokrvování končetin, což povede k nižší výdrži a ztrátě síly (převážně v pažích).

Pro eliminaci průtoku vody jsou neopreny navíc vybaveny manžetami na zápěstí, kotnících a kolem krku. Většina výrobců neoprenů má na internetu nebo v manuálech tabulky s velikostmi neoprenů a s jejich rozměry. Tyto údaje je třeba velmi dobře nastudovat a pořádně se přeměřit. Kromě klasických velikostí (S, M, L, XL) dnes výrobci nabízejí také různé kompromisní velikosti pro vyšší sportovce, menší buclatější postavy apod. (MT, XLT, ML, SL, MST).

Zkoušení neoprenu

K oblečení se do neoprenu budete potřebovat igelitovou tašku, kterou natáhnete na nohu a poté ji s ní vsunete do nohavice. Konec neoprenu by měl sahat ke kotníku. Nohavici navlékneme na celou nohu až k rozkroku a poté pokračujeme se sáčkem na druhé noze. Neopren pak nasuneme tak, aby seděl v rozkroku. Sáček pak použijeme na ruce. Konec rukávů by měl být kousek na zápěstím. Musí opět dobře sedět v podpaží. Pokud po koupi zjistíte, že vám neopren nesedí, kontaktuje náš e-shop, bude vám bezplatně vyměněn za jinou velikost.

Přečtěte si také další články:

Typ neoprenu a použití podle teploty

Proč je nám v neoprenu teplo

Chceš mít dopravu od 2 000 Kč ZDARMA? Vstup do MASTER SPORT active!
Zaregistrovat se