mastersport.cz
596 633 216
Přihlásit
/
Registrace
Stolní tenis Parkour Předvánoční slevy

Judo a karate - co nezapomenout před prvním tréninkem

Judo a karate patří mezi bojové sporty či chcete-li bojová umění, která si z exotického Japonska prošlapala cestu do celého světa.

Velké popularitě se těší i v Česku, jak dokazují četná profesionální sdružení i široký zájem laické veřejnosti.

Kimono, žíněnky, v případě karate ještě chrániče rukou, holení a rukavice- připočtěte barevné pásky a máte kompletní vybavení pro judo akarate !

Bojové sporty Vás budou stát hodně námahy, ale málo peněz! Náš online sportovní e-shop má pro vás připraveny pohodlná kimona, rukavice a další příslušenství pro bojové sporty za přijatelné ceny.

Vaše cesta k mistrovskému, černému pásku Dan začíná na mastersport.cz!

Kimona pro judo, jak je vybírat

Judo je tzv. úpolový sport, kde zápasníci spíše uhýbají útokům soupeře a odvádějí jeho výpady - věrni základnímu principu juda: minimální úsilí-maximální účinnost.

Kimono pro judo je tradiční úbor sestávající z kabátce, kalhot a pásku. Při výběru kimona se řídíme tímto pravidlem: jeho velikost zaokrouhlujeme podle výšky postavy nahoru! (Judista měřící např. 175 cm by měl nosit kimono velikosti 180 cm.) Když si kimono budete zkoušet, mějte na vědomí, že kalhoty by měly volně zakrývat nohy, rukávy musí sahat k pěstem připažené ruky.

Kvalitní kimona, jaká nabízíme i my, jsou vyráběna ze 100% bavlny, a je u nich lepší počítat s drobným sražením.

Karate - vybíráme chrániče a rukavice pro karate

Karate je útočnější bojový sport než judo a zápasníci zde mají k dispozici celou plejádu technik kopů. I proto se karatisté neobejdou bez speciálních chráničů rukou a holení. Namísto laciných náhražek jsou chrániče pro bojové sporty vybaveny extra-měkkou pěnou, snižující sílu úderu, a pro lepší ochranu zápěstí i speciální izolační vložkou. Než podstupovat riziko úrazu s lacinými náhražkami, vyplatí se zakoupit kvalitní chrániče za dobrou cenu u nás.

Rukavice pro karate šetří Vaše i soupeřovy ruce, tlumí údery a podstatně snižují riziko zranění. Kvalitní rukavice z kravské kůže, ale i levnější karate rukaviceze syntetické kůže při Vašich trénincích nesmí chybět!

Bojové sporty jako box, karate a judo zaujímají v našem e-shopu rovnocenné místo vedle sportů tradičních.

Bojové sporty vnímáme nejen jako druh sebeobrany, ale hlavně jako efektivní pohybovou aktivitu, která člověka dokáže zbavit nadváhy, únavy a hlavně všudypřítomného stresu!

Kimona, chrániče, bandáže, přilby a další vybavení pro bojové sporty najdete na mastersport.cz!

Chceš mít dopravu od 2 000 Kč ZDARMA? Vstup do MASTER SPORT active!
Zaregistrovat se