mastersport.cz
596 633 216
Přihlásit
/
Registrace
Stolní tenis Parkour Hurikán

TIPY na TOP koloběžkové trasy v Česku


Chcete si provětrat hlavu, protáhnout tělo a pokochat se okolím? Vyrazte na koloběžku, ať už s dětmi, sami nebo s partnerem, koloběžkování si užijete za každé situace.

Máme pro vás několik tipů, kam se vydat a užít si krásný výlet.

Ostrava a okolí

Cyklostezka v centru Ostravy

Krásnou projížďku si můžete udělat přímo z centra Ostravy od Hradní lávky poblíž Slezskoostravského hradu. Vydat se můžete po levém břehu řeky Ostravice směrem k parku, Komenského sadům, a načerpat atmosféru „ostravské náplavky“, na které jsou příjemné kavárny, restaurace a bary. Trasa z centra do parku není náročná, je vhodná pro koloběžkáře všech úrovní.

Na opačném břehu řeky Ostravice můžete vyjet z centra dál po cyklostezce směr Vratimov. Cyklostezka se táhne celou dobu podél řeky a dojet se po ní dá až do samotných Beskyd. Je to ale pořádná dálka. Na koloběžku ji rozhodně nedoporučujeme. Bohatě Vám bude stačit popojet kousek z centra a na břehu řeky si udělat pauzu a užít si netradiční výhledy na průmyslovou Ostravu v kombinaci s uklidňujícími pohledy do zeleně. Zdatnější koloběžkáři, kteří si chtějí dojet na první pořádnou „občerstvovačkou“ budou muset zvládnout cca 8 km k první restauraci.

Cyklostezka směrem na Vratimov je asfaltová, ale v některých úsecích jsou na ní drobné výmoly. Je vhodná pro trochu zkušenější koloběžkáře, protože má několik prudších, ale velmi krátkých, stoupání a klesání.
pinHradní lávka - Komenského sady
pinHradní lávka - Vratimov

Park – Komenského sady

Přímo v parku, kam se dá z okolních městských částí dojet převážně po cyklostezce jsou upravené stezky, které můžete projíždět křížem krážem. Koloběžkovou vyjížďku můžete proložit posezením v trávě nebo si rovnou udělat piknik za zvuku šumící řeky. Vůbec nebudete mít pocit, že jste vlastně uprostřed města.
pinZobrazit na mapě

Vodní nádrž Olešná

Krásná asfaltová stezka lemující vodní nádrž Olešná u Frýdku-Místku je vhodná pro všechny úrovně koloběžkářů a taky pro rodiny s dětmi. Stezka v délce 4,5 km má dokonale hladký povrch, žádná dramatická stoupání či klesání a nabízí překrásnou scenérii Beskyd s dominující Lysou horou. Na trase jsou malé restaurace, hospůdky a během teplých dní i zmrzlinové stánky.
pinZobrazit na mapěPraha a okolí

Pražské parky

Letná, Petřín a Kampa, to jsou parky v centru Prahy, kde si to na koloběžce rozhodně užijete a odpočinete si od městské džungle. Zažijete nezapomenutelné výhledy a nasajete atmosféru historické Prahy z úplně jiného pohledu.

Projížďky můžete proložit příjemným posezením v trávě a občerstvit se.
pinLetná pinPetřín

Údolí řeky Vltavy

Z centra města vede krásná rovinatá stezka směrem na Vyšehrad a pak dále na Modřany, Zbraslav a dále. Po trase je hodně hospůdek pro rychlé občerstvení i delší posezení. Výlet si můžete zkombinovat s návštěvou skate parku nebo můžete prozkoumat stinná zákoutí kolem řeky.

Další pražské trasy

Ze Stromovky dostanete na Výstaviště po 1,1 km dlouhé asfaltové rovinaté cestě. Na trase Zbraslav – Radotín zase ujedete přibližně 4,2 km po asfaltu. Trasa je taky rovinatá. Z Modřan na Braník je to přibližně 5,1 km po asfaltové rovině. Krásná projížďka je na 1,3 km dlouhé trase z Kunratického lesa na Spořilov. Krásná projížďka je na trasách v Kunratickém lese. Povrch je asfaltový.
pinStromovka - Výstaviště pinModřany - Braník pinKunratický lesBrno a okolí

Svratecká cyklostezka

Svratecká cyklostezka, která se táhne Brnem podél řeky Svratky, je velmi oblíbenou trasou pro výletníky i pro lidi, kteří ji využívají pro cesty do práce. Na jihu navazuje na trasu Brno-Vídeň, na severu na oblast Brněnské přehrady. Cyklostezka má krásný asfaltový povrch a užijete si, jak úseky malebnou přírodou, tak čistě městský život (spojuje 2 obchodní centra Olympii a Avion).

Po cyklostezce můžete dojet ke sportovnímu areálu Komec v Komárově, který nabízí řadu volnočasových aktivit a fajn občerstvení. Dlouha a dobry teren (asfalt). Nebo Komarov, jak je areal Komec, tak tam je taky krasna stezka a primo u toho je i skatepark.
pinZobrazit na mapě

Z Obřan do Bílovic nad Svitavou

Z brněnských Obřan můžete po 3,7 km dlouhé cyklostezce s perfektním povrchem dojet do Bílovic nad Svitavou. Cyklostezka je  součástí mezinárodní dálkové cyklotrasy Jantarová stezka, která vede z Krakova do Vídně.

Cyklostezka se táhne skrze malebné údolí řeky Svitavy poblíž železniční tratě z Brna do České Třebové, kde po cestě můžete vidět třeba zříceninu hradu Obřany. Svou náročností je vhodná pro všechny věkové i výkonnostní kategorie.
pinZobrazit na mapě

Lednicko – Valtický areál

V okolí zámku Lednice je zajímavý okruh – celý měří 27 km, je rovinatý a celou dobu po upravené cyklostezce. Start je v Lednici, odkud dojedete po cyklostezce směrem Janův Hrad – Břeclav – Sv. Hubert kaple - U tří Grácií – a zpět do Lednice.
pinZobrazit na mapěJak trasu naplánovat?

Trasy mají z převážné většiny asfaltový povrch, jsou různě dlouhé s rozdílnou náročností. Trasu vždy vybírejte podle svých fyzických možností, síly si dobře rozložte a hlavně si naplánujte nějaké občerstvení.

Na jaké koloběžce jet?

Trasy jsou vhodné spíš pro velké koloběžky, které mají nafukovací kola a jsou přizpůsobené na delší jízdy na asfaltu i v lehčím terénu. Velké koloběžky jsou vhodné pro dospělé a větší děti. Pro malé děti doporučujeme koloběžky skládací nebo freestylové, které jsou vhodné spíš na skákání do skateparku než na delší vyjížďky.

produkt Vybrat si

Velké koloběžky

větší kola, delší jízdy, asfalt + terén

produkt Vybrat si

Skládací koloběžky

malá kolečka, skládací konstrukce, vhodné i pro malé děti

produkt Vybrat si

Freestylové koloběžky

menší kolečka, obratnější ovládání, vhodné pro děti, na skákání, do skateparku

produkt Vybrat si

Přilby

nezapomeňte na bezpečnostMáte tip na koloběžkovou trasu?

Napište nám na adresu marketing@mastersport.cz a inspirujte ostatní koloběžkáře.

Chceš mít dopravu od 2 000 Kč ZDARMA? Vstup do MASTER SPORT active!
Zaregistrujte se