Simona KRAINOVÁ - ambasadorka MASTERSPORT.cz⏩
mastersport.cz
596 633 216
Přihlásit
/
Registrace
Stolní tenis Parkour Výprodej

Boxerské rukavice, boxovací pytle a další vybavení pro box

To, že je box sprostá, agresivní zábava schopná zaujmout jen ty nejnižší lidské pudy je naivní mýtus. Box je zajímavý bojový sport s pevnými pravidly a především tělesná aktivita, při níž zpevníte postavu, shodíte na váze, zlepšíte svou fyzickou kondici a krom jiného ze sebe doslova vymlátíte stres! Box se stává stále populárnější i mezi ženami. Hodně oblíbenou sportovní aktivitou odvozenou od boxu je pak tzv. fitness box, což je kondiční cvičení, které využívá prvky boxu.

Co pro box potřebuju?

Základním vybavením pro box jsou boxerské rukavice, boxerské helmy, boxovací pytle , případně boxovací hrušky nebo stojící boxovací pytle (tzv. trenažéry).

Zárukou efektivního a bezpečného tréninku jsou boxovací chrániče a omotávky nebo-li bandáže.

Výběr pomůcek pro box v našem e-shopu vám usnadní následující tipy!


✅ Vybíráme boxerské rukavice

Boxerské rukavice se liší hlavně velikostí a materiálem.

Velikost je tradičně vyjadřována v uncích (značka oz ), což respektujeme i na našem e-shopu. Při soutěžích je obvykle vyžadována velikost 10 uncí, zatímco při trénincích a rekreačním boxu dospělí používají i větší rukavice (12, 14, 16).

Ženám a dětem jsou určeny menší boxerské rukavice (8 oz) - dětské rukavice lze zakoupit i ve výhodném setu !

Profesionální boxerské rukavice bývají zhotoveny z ( hovězí ) kůže, a jsou tak dražší než rukavice ze syntetických materiálů, umělé kůže apod., určené spíše pro amatérský box. Můžete tedy klidně začít s levnějšími rukavicemi a podle toho, jak moc to budete s boxem myslet vážně, přesedlat na kožené boxerské rukavice.

✅Vybíráme boxovací pytle a hrušky.

Boxovací pytel se bez problémů vejde i k Vám do bytu! Jak těžký boxovací pytel si vybrat? Ideálně asi o polovinu lehčí, než je vaše váha. Svou roli hrají i individuální nároky pokročilého boxera, který zpravidla ví, jaká váha mu pro správný trénink vyhovuje. Pokud hodláte nejen boxovat, ale i kopat, volte delší boxovací pytle (až 220 cm). Při samotném boxu vystačíte s délkou cca 80 až 220 cm.

Boxovací hrušky reagují na boxerovy údery pohybem, a slouží tak k rozvíjení výbušnosti a dynamiky, k tréninku razance úderu a zbystřování reflexů.

Boxovací trenažér nabízí asi nejvěrnější simulaci zápasu s živým protivníkem (zvláště, když z každé strany boxují dva sportovci), a to pro profesionály i začátečníky. Skvělý trénink, při němž zlepšíte sílu, rychlost i přesnost Vašich úderů, i vynikající způsob, jak zatočit se starostmi, nahromaděnými po těžkém pracovním dnu!

✅Boxerské helmy a chrániče

Hlavně začátečníci by měli boxovat v tzv. uzavřených boxerských helmách, které chrání bradu, tváře, čelo a uši.

Chrániče zubů naleznete v tzv. single, nebo double provedení. Rozdíl je v tom, že double chrániče zabezpečí horní i dolní patro Vašich úst, a jsou tedy vhodnější.

Boxovací lapy slouží pro dynamický trénink dvou boxerů, kdy jeden s pomocí lapů vykrývá rány toho druhého. Holt, živému soupeři, který se pohybuje, uhýbá, mění polohy úderové plochy atd., se nic nevyrovná a ani Vám by tedy lapy neměly chybět!

Boxerské rukavice, boxovací pytle, boxovací hrušky a trenažery stejně jako další vybavení k boxu pro začátečníky, pokročilé i profesionály pořídíte za velmi dobrou cenu ve sportovním e-shopu mastersport.cz .

Chceš mít dopravu od 2 000 Kč ZDARMA? Vstup do MASTER SPORT active!
Zaregistrovat se