Simona KRAINOVÁ - ambasadorka MASTERSPORT.cz⏩
mastersport.cz
596 633 216
Přihlásit
/
Registrace
Stolní tenis Parkour Výprodej

Florbal, fotbal, basketbal a další míčové sporty

Míčové sporty patří mezi nejoblíbenější sporty vůbec, jedná se také zřejmě o nejobsáhlejší kategorii ze všech možných druhů sportů. Jak naznačuje název, v míčových sportech hraje hlavní roli míč a většinou se jedná o sporty kolektivní. Kromě těch nejznámějších a marketingově nejatraktivnějších míčových her, jako je fotbal, basketbal, tenis a podobně, se do míčových sportů řadí i sporty, které používají míči podobnou sportovní pomůcku (např. ragby).

Proč jsou míčové sporty tak oblíbené a jaké jsou jejich hlavní výhody?

  ✅Hraní míčových sportů znamená aerobní typ cvičení. Tento druh cvičení je blahodárný pro naše zdraví, především srdce a cévní systém. Pravidelný trénink slouží jako prevence vzniku vysokého tlaku, infarktu myokardu a dalších srdečních a cévních chorob. Snižuje se klidový puls, což je velmi výhodné pro srdce, které musí pracovat nepřetržitě celý život. Pravidelné cvičení dále působí pozitivně na duševní zdraví, jelikož se při něm uvolňují endorfiny a další podobné tak zvané hormony štěstí. Člověk se celkově cítí dobře, v kondici, má vyšší sebevědomí, je výkonnější v práci.

  ✅Většina míčových sportů není příliš nákladná, pokud se jim chceme věnovat, stačí nakoupit správné vybavení a míč. Ve srovnání například s motoristickými sporty se nejedná o závratné částky, ani pokud bychom se jim chtěli věnovat profesionálně.

  ✅Většina míčových sportů je nezávislá na počasí a lze je kromě venku provozovat i v halách nebo jiných uzavřených prostorách.

  ✅Míčové hry jsou obvykle kolektivní, jejich provozování se pozitivně projevuje v sociální oblasti, člověk uspokojuje jeden ze základních pudů, družení s jinými lidmi, setkává se tak s přáteli nebo je nově získává.

  Co je při provozování míčových her důležité?

  1Pro hraní míčových sportů je samozřejmě nejdůležitější správný výběr sportovního vybavení specifického pro daný míčový sport. Výběr sportovního vybavení ovlivňuje celkovou kvalitu hry.

  Základem tedy bude vybrat vhodný míč. Míč ale není jedinou sportovní pomůckou, kterou je třeba řešit, dále je třeba se zaměřit na další sportovní příslušenství k danému sportu, které si níže rozebereme a které na našem eshopu nabízíme.

  Mezi nejznámější míčové sporty, patří fotbal, basketbal, tenis, házená či volejbal. V posledních letech se do popředí dostal také florbal. Dále sem můžeme zařadit rugby, americký fotbal, futsal, nohejbal, pozemní hokej, baseball a softbal.

  Fotbal

  DP3Název tohoto sportu pochází z angličtiny, je odvozen od slov foot (noha) a ball (míč). U nás se označuje také kopaná, v USA soccer. Jedná se o bezesporu nejpopulárnější a nejrozšířenější míčový sport. Fotbal v dnešní podobě vznikl v Anglii v 16. století. Z Anglie se poté fotbal rozšířil po Evropě a dalších kontinentech. V roce 1904 byla založena dnešní FIFA (Mezinárodní fotbalová asociace).

  Jaké fotbalové vybavení si můžete na našem e-shopu pořídit?

  Fotbalové míče

  Kopačky

  Fotbalové chrániče

  Fotbalové rukavice

  Fotbalové branky

  Fotbalové sítě

  Fotbalové příslušenství

  Basketbal

  DP3Basketbal patří rovněž k velmi oblíbeným sportům, vznikl v USA a hraje se téměř po celém světě. Česky se basketbal nazývá také košíková. Název totiž vychází ze slova basket, což je anglicky koš.

  Zajímavostí je, že basketbal byl na počátku dosti statický, jelikož se s míčem hráč nemohl pohybovat, brzy se však toto pravidlo opustilo a basketbal se velmi rychle rozšířil po celých Spojených státech a následně do dalších zemí. V roce 1932 byla založena Mezinárodní basketbalová federace (International Basketball Federation IBF) a od roku 1936 je basket součástí olympijských her.

  Jaké vybavení na basket si můžete na našem e-shopu pořídit ?

  Basketbalový míč

  Basketbalový koš

  Další basketbalové příslušenství

  Basketbalová deska

  Basketbalová obroučka

  Florbal

  DP3

  V posledních letech se do popředí mezi známé míčové sporty dsotává také florbal, jehož obliba rapidně narůstá. Florbal vznikl v USA, ale oficiálně se za kolébku florbalu považuje Švédsko, které je dominantní světovou velmocí florbalu, udává směr jeho vývoje a jeho pravidel. Česko je v počtu registrovaných hráčů na třetím místě po Finech a před Švýcary.

  Jaké florbalové vybavení si můžete na našem e-shopu pořídit?

  Florbalovou hokejku

  Florbalový míček

  Florbalovou branku

  Brankářské vybavení, jde-li o brankáře

  Další florbalové příslušenství

  Volejbal

  DP3

  Volejbal je velmi rozšířený sport, který má také plážovou variantu. Název je odvozen od slova volley (česky volej neboli přímé odehrání míče z prvního doteku). Česky se označuje také jako odbíjená.

  Volejbal vznikl v USA jako bezkontaktní týmový halový sport s minimálním rizikem zranění. V roce 1947 byla založena Mezinárodní volejbalová federace (FIVB) a první mistrovství světa proběhlo v roce 1949 a konalo se v Praze! Od roku 1964 je volejbal součástí olympijských her.

  Jaké volejbalové vybavení si můžete na našem e-shopu pořídit?

  Volejbalové míče

  Volejbalové chrániče

  Volejbalové příslušenství

  Volejbalová síť

  Baseball

  DP3

  Baseball byl vynalezen v USA, kde je národním sportem. Velmi populární je i v Kanadě, a také v Jižní Americe, zejména v karibské oblasti. Dále se baseball těší velké oblibě také v Austrálii, Jihoafrické republice a ve východní Asii (hlavně v Japonsku, Korejské republice a Číně). Nejznámější a nejslavnější ligovou baseballovou soutěží je samozřejmě severoamerická Major League Baseball (MLB).

  Jaké baseballové vybavení je možné v našem e-shopu pořídit?

  Baseballová pálku

  Baseballový míček

  Baseballové rukavice

  Baseballové příslušenství

  Baseballové sety

  Mezi další oblíbené míčové sporty pak patří také házená, nohejbal nebo vodní pólo.

  Celou kategorii míčových sportů si můžete prohlédnout zde.

  Chceš mít dopravu od 2 000 Kč ZDARMA? Vstup do MASTER SPORT active!
  Zaregistrovat se