Simona KRAINOVÁ - ambasadorka MASTERSPORT.cz⏩
mastersport.cz
596 633 216
Přihlásit
/
Registrace
Stolní tenis Parkour Výprodej

Písková nebo kartušová filtrace - podle čeho a jak vybrat

Písková! Tak by dnes odpověděla většina odborníků a majitelů bazénů.

V čem je písková filtrace lepší než přežitá filtrace kartušová, se dočtete v tomto článku.

Na úvod dodejme, že jak pískovou, tak kartušovou filtraci, jakož i další bazénové příslušenství se vyplatí pořizovat pouze u zkušených prodejců, u nichž máte jistotu odpovídající kvality. Prověřené bazénové filtrace a další sortiment pro bazény zakoupíte za trvale nízké ceny, ale i v akčních slevách v e-shopu mastersport.cz!

Kartušové filtrace se vyplatí pouze u menších bazénů

Asi největší devízou kartušové filtrace jsou její nízké pořizovací náklady. Tento filtr funguje obdobným způsobem jako filtr na kávu. Kartuše zachycuje nečistoty, které v ní zanechává opakovaně protékající voda.

Filtrační vložky však musíte několikrát týdně umýt, párkrát do měsíce vyměnit za nové, a to za cenu slabého výkonu, jehož výsledkem je nedostatečně čistý bazén, a tím i zvýšená spotřeba chemie. Zdánlivě výhodná investice se tak nakonec nevyplatí ani bazénu, ani vaší peněžence.

Kartušovou filtraci proto doporučujeme používat spíše u menších bazénů, kde jsou nároky na výkonnost menší. U rozměrnějších bazénů musíme kartušové filtraci pomáhat, pokud nechceme mít místo křišťálové vody zelený brčál.

Písková filtrace - údržba bazénu, která šetří čas i peníze

Filtrace křemičitým pískem, který zachytí většinu nečistoty vody, jež pak proudí do bazénu jako nová, je moderní, účinnou, ale i hospodárnou metodou čištění bazénu.

V letních měsících, kdy se v bazénu koupeme denně, také doceníme kvalitní a výkonnou pískovou filtraci. V tomto případě stačí filtraci jednou týdně propláchnout a zhruba jednou za 2 až 3 roky vyměnit písek (u nás k dostání za pár stovek).

Dostatečně kvalitní písková filtrace sníží náklady za chemii, které díky poctivě pracující filtraci není tolik potřeba (což ocení také naše plavky a pokožka, dětí zvlášť).

Bazénový vysavač nebo solární ohřívač připojíte k pískové filtraci, jejíž výkon utáhne toto i další >bazénové příslušenství, díky němuž bude váš bazén ještě čistší, a to bez dalších nákladů za spotřebu.

Písková filtrace je sice dražší než kartušová, ve finále, se započtením nákladů na její provoz, jde o (nejen) cenově výhodnější investici. Ceny pískové filtrace jsou, a na mastersport.cz se o tom můžete přesvědčit, dostatečně nízké a dovolit si je může každý.

Tip na čistý bazén!

Kvalitní filtrace vám ještě čistý bazén nezaručí. Největších nečistot, s nimiž jinak zbytečně dlouho zápasí drahá chemie, vás zbaví ochranná plachta na bazén.

Kromě finanční úspory šetří tato solární plachta také teplotu vody!

Přečtěte si také:

Jaké jsou hlavní výhody a nevýhody bazénové kartušové filtrace

Jak postupovat při výběru bazénu a jeho příslušenství

Nadzemní bazén - ideální koupačka

Dětský nafukovací bazén, letní čvachtání za pár kaček!

nebo přejděte rovnou do kategorie bazénové filtrace v našem e-shopu.

Chceš mít dopravu od 2 000 Kč ZDARMA? Vstup do MASTER SPORT active!
Zaregistrovat se