mastersport.cz
596 633 216
Přihlásit
/
Registrace
Stolní tenis Parkour Výprodej

4 kolečka a deska – to není jenom skateboard!Skateboard, longboard, pennyboard, miniboard, waveboard...

Jde vám z těch názvů hlava kolem? Možná jste ani netušili, že existuje tolik různých druhů „boardů“ a všechno, co má čtyři kolečka a desku je pro váš jednoduše skateboard. Díky následujícím řádkům v tom budete mít konečně jasno a konečně pochopíte, o čem vaše děti vlastně mluví.


Skateboard

Skateboard je nejznámější a nejrozšířenější typ „prkna“ jak se často mezi skejťáky skateboardům přezdívá. Skateboard má obdélníkový tvar a šířku standardně 7.5" - 8". Oproti longboardu, se kterým se často zaměňuje, je menší, má menší a tvrdší kolečka. Skateboard je poměrně univerzální. Dá se na něm jezdit po městě i v parcích, odkud ho ale rychle vytlačuje longboard. Na rozdíl od longboardu se ale na skateboardu dají dělat taky různé triky, skákat přes překážky a svoje největší využití najde pak ve skateparku, například v U-rampě.

Horní strana desky skateboardu má protiskluzový povrch, tzv. grip, který zajišťuje, aby noha držela přesně tam, kde má. Spodní strana desky nabízí prostor pro design, na který si nejeden skejťák nebo skejťačka potrpí. Stylový design mají třeba naše SKATEBOARDY MASTER.

produkt

Skateboardy

Podívat se

Longboard

Longboard je sice mnohem mladší záležitost než skateboard, ale našel si své příznivce velice rychle. Hlavním poznávacím znakem je, že má mnohem delší desku než skateboard, běžně okolo 1 metru. Tvar desky se liší dle toho, na co je longboard určený (silnice nebo downhill). Nejčastěji se ale můžete setkat s tvarem protáhlé kapky.

Díky větším a měkčím kolečkům je longboard určený spíš na rychlejší jízdu. Triky a přeskoky se na něm moc proto nedoporučují. Zato je ideálním přemisťovadlem do města.

Výjimkou potvzrzující pravidlo jsou LONGBOARDY MASTER , které díky své unikátní konkávní (prohnuté) konstrukci umožňují obojí. Lze na nich zkoušet některé základní longboardové triky a zároveň na nich prosvištíte městem.

produkt

Longboardy

Podívat se

Penny board

Penny board, který se jinak nazývá také cruiser (z angl. slova cruising = brázdit), je nejmenší „skateboard“ na trhu. Deska penny boardu je nejčastěji vyrobena z plastu, díky čemuž má extrémně nízkou hmotnost. Penny board má velká měkká kolečka a díky tomu je rychlý a jízda na něm je hladká, bez otřesů na špatném povrchu. Jedná se o jakousi zmenšeninu longboardu, protože má podobné vlastnosti, ale je mnohem menší a je tak ideální jako přibližovadlo do přeplněného města.

Bez problémů se vleze do batohu, vezmete ho do ruky v MHD nebo lehce schováte do školní šatny či pod pracovní stůl. Ačkoliv je vyroben z plastu, má velkou nosnost, takže na něm můžou brázdit ulice jak děti, tak dospělí. V e-shopu máme širokou nabídku penny boardů a nekteré z nich jsou hodně vychytané, například ty se svítícími kolečky.

Pod penny boardy můžeme zařadit ještě naše speciální mini boardy , které jsou ještě o něco menší a skladnější a poslouží stejně dobře.

produkt

Penny boardy

Podívat se
produkt

BOARDY SE SVÍTÍCÍMI KOLEČKY

Podívat se

Wave board

Wave board je od ostatních „prken“ odlišný. Název je odvozen od slova wave (z angl. vlna), a to právě proto, že při pohyb při jízdě je podobný vlnění. Díky tomuto vlnění se svalstvo při jízdě zapojuje rovnoměrně a klouby se nepřetěžují. Vylepšuje se rovnováha a s ní i celá koordinace těla. Jízda na wave boardu je taky velmi dobrá průprava pro další sporty. Díky technickému řešení, jehož základem je součástka nazvaná Caster, se na waveboardu lze pohybovat dopředu, aniž by se jezdec musel odrážet nohou od země (a to i do kopce). Wave board je tedy velkou zábavou a zároveň výzvou pro každého sportovce.

produkt

Waveboardy

Podívat se

Když se nechcete moc nadřít...

Pokud vás láká jízda na skateboardu, ale nechcete se moc nadřít, pořiďte si elektrický skateboard.


Nezapomeňte na bezpečnost!

Při každé jízdě byste měli myslet na pravidlo „safety first“, tedy bezpečnost na prvním místě.

Nejdůležitější je samozřejmě helma, která chrání to nejcennější, vaši hlavu. Neriskujte a pořiďte si svoji vlastní helmu, kterou můžete využít nejen na skateboardu, ale třeba taky na koloběžce.

K přilbě dokupte také chrániče, které vás ochrání nejen od odřenin, ale zmírní dopad a nárazy.

produkt

Přilby

Podívat se
produkt

Chrániče

Podívat se

Co byste ještě mohli potřebovat?

Občas se něco pokazí, opotřebí nebo ztratí. Nemusíte ale zoufat, v nabídce našeho e-shopu je velké množství příslušenství pro skateboardy, longboardy a další desky. Pořídíte ložiska, kolečka i gripy.

Stále si nevíte rady? Přečtěte si:

Jak vybrat skateboard

Jak vybrat longboard

Jak vybrat waveboard

Všetko o skateboardingu

Chceš mít dopravu od 2 000 Kč ZDARMA? Vstup do MASTER SPORT active!
Zaregistrujte se