mastersport.cz
596 633 216
Přihlásit
/
Registrace
Stolní tenis Parkour Hurikán

7 důvodů, proč si pořídit kolečkové brusle

Kolečkové brusle se velmi rychle dostaly na přední pozice oblíbenosti v kategorii individuálních venkovních sportů a bruslaře v současné době můžeme potkat na každém kroku. Pokud vás samotné in-line bruslení ještě nezlákalo, možná vás přesvědčí následující řádky, ve kterých jsme shrnuli hlavní důvody a výhody, proč si in-line brusle pořídit.


Zábava - s bruslemi o ní budete mít postaráno

Pokud často přemýšlíte, co dělat a zažíváte pocity nudy a stereotypu a dny trávíte například nedobrovolně doma u televize nebo počítače, kolečkové brusle pro vás mohou být ideálním řešením. Ježdění na bruslích je velmi zábavné, sami se o tom můžete přesvědčit, když se procházíte v parku nebo u cyklistické stezky, kde potkáte nesčetné množství bruslařů různých věkových kategorií a sociálních skupin. Pokud bruslit sami ještě neumíte, vězte, že naučit se to není vůbec problém. Jakmile se vám to podaří, budete už chtít bruslit jen stále lépe a stále častěji.

Čas a flexibilita - sportujte, kdy chcete

In-line bruslení je sport individuální, pokud brusle nepoužíváte zrovna pouze k hraní in-line hokeje. To znamená, že si můžete vyrazit, kdy se vám zachce. Někdo má čas spíš dopoledne, protože dělá na směny, někdo jen po práci odpoledne, protože chodí pozdě domů. Pracovně vytížení lidé taky nemají čas pravidelně.

S takovým rozvrhem je problematické dělat nějaký kolektivní sport, chodit například pravidelně třikrát týdně na trénink volejbalu, fotbalu a podobně. Brusle jsou v tomto flexibilní a vy tak můžete své sportování natlačit i do nabitého životního programu.

Hubnutí - shoďte nadbytečná kila formou, která vás baví

Mnoho lidí trápí problém s nadváhou a nedaří se jim zhubnout. Problém je, že se člověk často těžko sám donutí k samotnému běhu nebo podobným aktivitám. Pro mnoho lidí je běh nudný. A to zejména v chladnějších měsících. Komu se chce po práci vyběhnout do zimy v čepici a několika vrstvách oblečení?

Na kolektivní sporty zase člověk nemusí čas, peníze nebo ho prostě nebaví. S in-line bruslemi je to však jiné. Jelikož je jízda na bruslích ve srovnání s pouhým během mnohem zábavnější, není problém se k aktivitě donutit. Mnohdy spíše naopak netrpělivě vyhlížíme nějaký hezčí den, kdy si budeme moct opět navléct své brusle.

A pokud tak budete chodit bruslit alespoň třikrát týdně a omezíte některé nezdravé potraviny, výsledky se dostaví velmi brzy. Ve studenějších měsících, kdy se nedá bruslit každý den, to můžete kombinovat s během na páse, plaváním či různými sporty v tělocvičně.

Každopádně budetehubnout zábavnou formou a to pak jde vždy mnohem snadněji, než když se člověk nutí.

Zdraví - zlepšete svůj životní styl

Máte-li sedavou práci, případně navíc ještě nadváhu, málo sportujete či kouříte, máte zvýšené riziko chronických chorob srdce a cév, plic, cukrovky a podobně. Bylo dokázáno, že pravidelným cvičením se toto riziko výrazně redukuje. Choďte si několikrát týdně zabruslit a udělejte něco pro své zdraví, to vše bez zbytečného nucení, v rámci aktivity, která vás baví. Dostanete se také do formy, vaše výkonnost půjde nahoru.

Zábava pro celou rodinu

Pořiďte kolečkové brusle také partnerovi a dětem a můžete tak se svou rodinou trávit více času, a to navíc venku na čerstvém vzduchu. Uděláte něco pro zdraví své i své rodiny a stmelíte rodinné vztahy. Děti to bude zaručeně bavit a vy jim tak můžete být na blízku. Místo rodinných víkendových výletů do nákupních středisek běžte raději společně bruslit.

Cena a výdrž - in-line brusle jsou dobrou investicí

Ptáte se, kolik vás to asi bude stát? In-line brusle dnes pořídíte i za cenu okolo tisíce korun. Špičkové brusle vás mohou samozřejmě stát i několik tisíc, záleží však jak intenzivně a jak často je budete využívat. Ne vždy platí, že ty nejdražší brusle budou vhodné právě pro vás. Každopádně se jedná o dobrou investici, protože brusle vydrží mnoho let. Měnit budete pravděpodobně maximálně kolečka a to až po dlouhé době.

Hokej - konečně si jej budete moci také dopřát

Tento bod se bude týkat pravděpodobně hlavně pánů. Pokud milujete hokej, ať už v televizi, nebo si jej dokonce v zimě chodíte rádi zahrát, s in-line bruslemi o něj nepřijdete ani v průběhu roku. Ne pro každého je dostupný stadion s ledem, kde by si mohl chodit zahrát a v posledních letech se už stává poměrně výjimečně, že bychom si mohli jít zahrát někam na rybník.In-line hokej je skvělou alternativou hokeje ledního. Může se hrát s tenisákem nebo se dokonce prodávají gumové puky na in-line hokej. Výstroj je jinak skoro stejná jako v ledním hokeji. Pokud si seženete stejně zapálené spoluhráče, stačí už jen nalézt hřiště s hladkým povrchem. Branky si můžete dokoupit nebo vyrobit sami, pokud tam nebudou, a můžete si tak konečně také zahrát váš milovaný sport, ne jej jen smutně sledovat při zápasech české extraligy, mistrovství světa, nebo NHL v brzkých ranních hodinách.


Vyberte si z kategorie kolečkové brusle na našem e-shopu


Dodací lhůta 5 pracovních dnů
Trekové brusle SPOKEY Buff Pro bílo-růžové
899 Kč
Dodací lhůta víc než 30 dnů
Dětské brusle MASTER Maple 2v1 Pink
799 Kč
Dodací lhůta 10 pracovních dnů
Dětské kolečkové brusle K2 Marlee Pro
1 879 Kč
Skladem: 10 a více kusů
Rychlá pata SCHILDKROT Flashy Rollers
749 Kč
Dodací lhůta 5 pracovních dnů
Kolečkové brusle SPOKEY Prime Pro černo-zlaté
1 779 Kč
1 590 Kč

Celá kategorie


Přečtěte si také

Na jaké parametry si dát pozor při výběru bezpečné a vhodné helmy na inline


Čti více

Jak vybrat kolečkové brusle


Čti více

Kolečkové brusle K2 - Mustang mezi in-line bruslemi


Čti více


Chceš mít dopravu od 2 000 Kč ZDARMA? Vstup do MASTER SPORT active!
Zaregistrovat se