mastersport.cz
596 633 216
Přihlásit
/
Registrace
Stolní tenis Parkour Hurikán

Kolečkové brusle K2 - Mustang mezi in-line bruslemi

Kolečkové brusle od firmy K2 můžeme bez nadsázky nazvat Mustangem mezi bruslemi.

Americká firma K2 byla založena v roce 1963 ve státě Washington. Bratři Bill a Don Kirschner začali původně s vývojem laminátových lyží. Název K2 odkazuje právě na tyto dva bratry, nikoliv na známou himalájskou osmitisícovku. Firma záhy kromě různého zimního zboží začala také s výrobou in-line kolečkových bruslí.Proč sáhnout po bruslích K2

Kolečkové brusle K2 patří k renomovaným značkám, které se pohybují dlouhodobě na trhu. Dlouholeté zkušenosti této firmy s výrobou in-linů zaručují koupi kvalitního zboží. Vyhlášena je zejména jejich měkká bota, která tvoří základní část kolečkových bruslí. Brusle značky K2 patří k nejprodávanějším a jejich modely se pravidelně umisťují na nejvyšších příčkách v různých testech. Firma navíc vyrábí brusle pro všechny možné druhy in-line bruslení, ať už jde například o fitness, aggressive nebo brusle pro hokej. V našem sortimentu najdete například brusle typu aggressive, fitness brusle, dětské brusle nebo brusle pro začátečníky.

Brusle K2 mají špičkově tvarovanou botu, krásný design a velmi kvalitní výbavu , tedy zejména kolečka a ložiska. In-liny K2 proto sice obvykle patří k nákladnějším modelům a zákazník bude muset počítat s tím, že si oproti obyčejným "no-name" bruslím bude muset pár stovek za K2 připlatit. To se však vždy vyplatí. Již při prvním nazutí "kádvojek" většinu zákazníků vyšší cena neodradí, protože v porovnání s modely levnějších výrobců bruslí je kvalita provedení a tvarování boty citelně znát.

Bota K2 bruslí - buďte jako v bavlnce

Jak již bylo zmíněno, mezi přednosti bruslí K2 patří jejich špičkově provedená pohodlná bota. Firma ji s hrdostí označuje jako "Softboot", tedy měkká bota. Jedná se o patentovanou technologii, která zaručuje to, že je bota lehká, výborně odvětrává a přitom pevně obepíná nohu a zaručuje tak kvalitní jízdu.

To vše při zachovaném pohodlí pro nohu po celou dobu. Již z obrázku se můžete přesvědčit, že boty jsou opravdu kvalitně provedené.

Chlazení a odvětrávání u K2 bruslí

Firma K2 používá pro své brusle takzvaný systém Vortech Ventilation, který zaručuje dokonalou cirkulaci a ochlazování nohy během jízdy. Jedná se o třídílný systém odvětrávání, který spojuje proudění vzduchu skrz botu brusle, stélku a svrchní materiál. Vzduch je při jízdě k noze přiváděn z více stran. Speciálně tvarované podrážky mají 7 otvorů pro přívod vzduchu a 7 otvorů odvodných. Dva kanálky přitom zajišťují transport vzduchu od špičky k patě. Vzduch je tak při jízdě nasáván a veden přes celou nohu směrem k patní části brusle.

Proudící vzduch odpařuje vlhkost z horní stélky, ochlazuje nohu a přes odvodné otvory proudí ven. V kombinaci s kvalitními ponožkami je výsledek vynikající. Nelze samozřejmě říci, že se vám noha při jízdě nezpotí vůbec. Pokud budete na bruslích tvrdě dřít, zcela suchou nohu mít nikdy nebudete, ale v porovnání s jinými výrobci je u K2 systém odvodu potu vskutku vynikající.

Utahovaní bruslí K2 - vysoká stabilita a komfort

Brusle K2 používají velmi dobrý systém utahování brusle. Zatím jsme věděli, že nejspolehlivější způsob utahování bruslí je zároveň ten nejstarší, a to způsob stahování bruslí pomocí tkaniček. Ty firma K2 používá u některých modelů také. Novinkou je však technologie od výrobce Boa. Jedná se o stahovací kolečko na jazyku boty, který pomocí ocelového lanka botu postupně dokonale utáhne a přilne tak velmi dobře ke tvaru vaší nohy. Stažení brusle lze velmi jemně korigovat a tím pádem provést dokonale.

Tento systém je kromě toho také velmi odolný, zatím jsme neevidovali ani jednu reklamaci na přetržené lanko nebo vadný systém utahování. Dalším stahováním je tzv. Speed Lacing, kdy je botou brusle od špičky po jazyk protaženo lanko, které se u tohoto systému stáhne pomocí malého držátka schovaného za jízdy v jazyku boty. Jedním zatažením tak utáhnete celou botu brusle.

Ložiska a kolečka

Brusle K2 jsou osazeny kvalitními kolečky se špičkovými chromovanými ložisky ILQ. Ložiska zajišťují protiprachovou ochranou díky preciznímu zapouzdření, odolná klec ložisek pak zajištuje dlouhou životnost a maximální funkčnost. To vám zajistí výborný požitek z jízdy, pohodlí a správnou rychlost.

Rámy K2 bruslí

Špičkové rámy V02, TEC Composite, UFS Composite nebo Mach Hi-Lo aluminium, které firma používá u různých modelů svých bruslí, jsou vyrobeny z vysoce kvalitní hliníkové slitiny s příměsí titanu. Rámy tak mají výborné vlastnosti. Účinně absorbují vibrace vznikající při jízdě, což zaručuje maximální komfort s ohledem na zachování maximálního výkonu, efektivního přenosu energie a stability při vysokých rychlostech. To vše se zachováním dlouhé životnosti.

Systém Stability+

Jedná se o vylepšenou verzi standartního cuffu (cuff označuje vrchní plastovou část kolečkových bruslí, která je většinou připevněna na spodní část nýtováním), kterou firma u některých svých modelů používá. Je vyrobená z odolnějšího a lehčího materiálu se zachováním maximální pevnosti. Důraz je přitom kladen také na optimální flex (tedy ohyb celého cuffu).


Vyberte si z kategorie kolečkové brusle na našem e-shopu


Skladem: 10 a více kusů
Dětské kolečkové brusle K2 Raider Pro
1 689 Kč
1 499 Kč
-11%
Dodací lhůta 10 pracovních dnů
Dětské kolečkové brusle K2 Marlee Pro
1 879 Kč
Dodací lhůta 10 pracovních dnů
Kolečkové brusle K2 F.I.T. 80 Pro
2 199 Kč
1 989 Kč
Dodací lhůta 10 pracovních dnů
Kolečkové brusle K2 VO2 S 100 X Boa
Doprava zdarma
5 890 Kč
5 495 Kč
Dodací lhůta 10 pracovních dnů
Dětské kolečkové brusle K2 Raider Boa
1 999 Kč
Dodací lhůta 10 pracovních dnů
Kolečkové brusle K2 Alexis 80 Pro
Doprava zdarma
2 115 Kč

Celá kategorie


Přečtěte si také

Na jaké parametry si dát pozor při výběru bezpečné a vhodné helmy na inline


Čti více

Jak vybrat kolečkové brusle


Čti více

7 důvodů proč si pořídit kolečkové brusle


Čti více


Chceš mít dopravu od 2 000 Kč ZDARMA? Vstup do MASTER SPORT active!
Zaregistrovat se