mastersport.cz
596 633 216
Přihlásit
/
Registrace
Stolní tenis Parkour Hurikán

Airtrack - co to je a proč ho musíte mít doma?

Airtrack je nafukovací žíněnka, ale ne ledajaká. Oproti běžné žíněnce je hrubší a díky vzduchu uvnitř je odpružená, takže zaručuje mnohem měkčí a bezpečnější dopad. Airtrack je zároveň dost pevný na to, aby se od něj dalo dobře odrazit a vyskočit vysoko.airtrack

Pro koho je Airtrack určený?

 • Airtracky jsou určené úplně pro všechny, kdo si chtějí bezpečně zaskotačit. Nejvíc si na něm užijí děti. Můžou na něm bez obav skákat, blbnout, dělat kotouly, přemety, prostě cokoliv.
 • Využívají je taky profesionální sportovci - gymnasti, parkouristi, freerunneři, kteří na něm trénují náročné triky a salta.
 • Dá se na něm cvičit taky jóga a pilates, i když zarytí jogíni budou preferovat klasickou jógamatku (jógovou podložku).
 • Využít airtrack můžete i pro trénink tance, boxu a ostatních bojových sportů.

Kde se airtrack používá?

Airtrack můžete použít:

 • uvnitř doma (pokud máte hodně místa)
 • v jumpcentrech, ve školách, zájmových kroužcích
 • venku na zahradě nebo v parku
 • na vodě (na rybníku i na moři - slaná voda mu nevadí)

Výhody airtracku

 • Největší výhodou airtracku je to, že je nafukovací. Vzduch uvnitř vytváří dokonalou oporu a pevnost a zároveň zůstává pružný. To dělá airtrack výjimečný oproti běžným žíněnkám, které jsou tvrdé, nepružné a některé z nich navíc vyztužené pružinami, které si rychle opotřebí a můžou žíněnku proděravět.
 • Je skladný. Pokud ho nebudete zrovna využívat, jednoduše ho vyfouknete, sbalíte a uklidíte. Díky tomu ho můžete vzít v pohodě i na dovolenou.
 • Airtrack je lehký, takže ho snadno přemístíte, obrátíte, postavíte, kamkoli opřete.
 • Airtrack má zdravotní výhody. Šetří klouby, protože tlumí nárazy a pruží.
 • Jednoduchá údržba - díky materiálu, ze kterého je vyroben, ho lze jednoduše otřít mokrým hadrem a je čistý raz dva.
 • Je protiskluzový - díky svému lehce perforovanému povrchu airtrack neklouže. Zaručeně vás udrží ve všech pozicích.
 • Má barevnou linku uprostřed a (většinou také) po krajích cvičební plochy pro lepší orientaci parkouristy či gymnasty kam má dopadnout.

Jak vybrat airtrack?

Při výběru airtracku je potřeba se zaměřit na následující vlastnosti:

Materiál

Rozhodně nejdůležitější je materiál airtracků. Kvalitní airtracky, jako jsou airtracky MASTER , jsou vyrobeny z vysoce odolného materiálu s CE certifikátem. Jedná se o materiál Drop Stitch, což je zesílená dvoustěnná tkanina DWF (Double Wall Fabric) s PVC vyztuženou tkaninou. Levnější airtracky jsou vyráběny ze stejného materiálu jako nafukovací hračky. Tyto airtracky rozhodně nedoporučujeme! Airtrack by měl mít taky zesílené spoje, aby se zamezilo protržení v těchto kritických místech. Naše airtracky mají po bocích ochranný pásek (S-Pro - Protector strip ), které spoje chrání.

Výška

Před koupí je důležité si ujasnit, k čemu budete airtrack používat. Pro běžné využití (poskakování, kotouly, lehčí triky) stačí tenčí airtrack. Pro náročnější triky a salta už je lepší hrubší airtrack. V našem e-shopu nabízíme airtracky s výškou 10 cm, 20 cm, 30 cm.

Délka

Délka airtracku hraje velkou roli v tom, kde airtrack budete využívat a co na něm budete dělat. Pokud chcete airtrack využívat doma, doporučujeme spíš menší airtracky. Nejmenší airtrack v našem e-shopu má 2 m. Pokud nejste omezeni prostorem, jsou lepší delší airtracky. Máte větší prostor a možnost udělat více triků za sebou (například sérii backflipů nebo hvězdy). V e-shopu najdete nejdelší 8 m airtrack.

V případě, že potřebujete opravdu dlouhou plochu pro trénink, je možné spojit k sobě několik airtracků dohromady. Airtracky mají na kratší straně suchý zip, které propojíte tzv. trackconnectem.

Design

Důležité taky samozřejmě je, aby se vám airtrack líbil. Na trhu je velký výběr barev airtracků. S designem je to už horší. Na trhu není moc originálních designů airtracků. Někteří výrobci nabízejí možnost nechat si vyrobit airtrack na míru, což se ale finančně většinou příliš nevyplatí.

Doplňky k airtracku

K airtracku se prodává spousta doplňků , které dělají trénink na airtracku zajímavějším. Patří mezi ně například odrazové můstky - airspoty a airblocky a rozběhové odrazové můstky tzv. nafukovací klíny nebo nafukovací válec - airroller.


Vše o airtracku

Podívejte se na všechny technické detaily a informace o našich airtracích MASTER.

Více o našem Airtracku

Kdo naše airtracky používá?

Youtuber a parkourista Tary Povoroznyk

Ambasadorem našich airtracků značky MASTER je známý youtuber a parkourista Tary Povoroznyk. Ve spolupráci s Tarym jsme vytvořili limitovanou edici airtracků Tary Edition s podpisem a obrázkem Taryho.Děti MISS ČR Míši Salačové

Naše airtracky značky MASTER využívají i děti MISS ČR Míši Salačové, které na něm pořádně řádí. Jak je s airtracky Míša a její děti spokojená si můžete přečíst v článku na jejím blogu CoolBrnoBlog.Naše airtracky můžete najít i v jump arénách

Podívat se do jump arén


Vybírejte ze široké nabídky

Přečtěte si také


Jak vybrat správnou trampolínu - rady a tipy


Čti více

Dětské houpačky na zahradu


Čti více


Chceš mít dopravu od 2 000 Kč ZDARMA? Vstup do MASTER SPORT active!
Zaregistrovat se