Simona KRAINOVÁ - ambasadorka MASTERSPORT.cz⏩
mastersport.cz
596 633 216
Přihlásit
/
Registrace
Stolní tenis Parkour Výprodej

Jak vybrat správnou trampolínu - rady a tipy

Trampolína v bytě nebo na zahradě skvěle zabaví každé dítě. Navíc jej přiměje k pohybové aktivitě, a to je v dnešní "internetové" době benefit k nezaplacení. Vybrat správný výrobek přitom není žádná věda. Zvažte velikost trampolíny, parametry bezpečnosti a možnost dokoupení příslušenství a náhradních dílů.

Tohle jsou důležité vlastnosti, které by vás při nákupu trampolíny měly zajímat:

masterjump

➡️ 1. Velikost trampolíny

➡️ 2. Bezpečnost a certifikáty

➡️ 3. Celková nosnost a kvalita pružin

➡️ 4. Příslušenství a náhradní díly

1. Velikost trampolíny

Prostor, kde bude trampolína umístěna, musí být dostatečně velký, protože kolem ní musí zůstat alespoň jeden metr volného místa. U trampolín do zahrady nebo do tělocvičny si můžete dovolit větší průměr, klidně od cca 305 cm. Naopak pro nejmenší děti volte mini trampolíny od průměru cca 96 cm.

Vezměte v potaz i to, kdo bude hlavní skokan. Velké trampolíny pruží mnohem více než ty menší. Takže si na nich zaskáčou i dospělí členové rodiny. Obecně platí, že čím větší průměr, tím robustnější a tvrdší konstrukce. S ohledem na bezpečnost vždy zakupte i ochrannou síť. Zabrání nebezpečnému vypadnutí dítěte mimo skákací prostor. V nabídce prodejců lze najít cenově výhodné sety s doplňky.

Myslete také na to, že velikost trampolíny nerovná se velikosti skákací plochy. Ta je obvykle o cca 30 cm menší.

2. Bezpečnost a certifikáty

Bezpečnost můžete posoudit podle norem, které výrobek splňuje. Například naše trampolíny MASTERJUMP splňují nejen bezpečnostní normy EU, ale mají také certifikát německé zkušebny TÜV NORD. Bezpečnost výrobku poznáte podle použitých materiálů. Nosná konstrukce by měla být pevná a robustní, ideálně ocelová. Úprava povrchu trubek galvanizací (případně černou práškovou barvou) ochrání rám před korozí a prodlouží jeho životnost.

Určitě se také zaměřte na počet opěrných nohou, které zajišťují stabilitu. Standardně má trampolína čtyři nebo šest stojných nohou. Výhodou výrobků se čtyřmi nohami je, že na ně lze umístit ochrannou síť s osmi poli. Nohy by měly mít tvar písmene U.

Skákací plocha musí být vyrobena ze speciálního neabrazivního materiálu, který má hladký povrch a nezpůsobuje odřeniny, má vysokou pevnost v tahu a paměťový efekt - tím je zaručena delší životnost odrazové plochy.

Ochranná síť má být pevná a odolná s kvalitními spoji, aby se nestalo, že jimi dítě vypadne ven. Dvojí jištění vstupu na trampolínu přes síť (zipem a přezkami) ještě více zvýší bezpečí vašich potomků.

Prostor pod trampolínou můžete také zabezpečit spodní ochrannou sítí. Děti ani domácí mazlíčci tak nemohou do tohoto prostoru vlézt.

3. Nosnost a kvalita pružin

Nosnost jde obvykle ruku v ruce s velikostí. Jestliže chcete na trampolíně skákat se svými dětmi, určitě si pořiďte velkou trampolínu s průměrem min. 396 cm. Dodržování maximální nosnosti vám zaručí delší životnost pružin, protože budou namáhány adekvátně svým vlastnostem. Dále je třeba si všimnout počtu pružin a kvality poutek. Kryt pružin na trampolínu zabraňuje tomu, aby se dítěti do pružin zachytily nohy nebo ruce. Obvodový ochranný polštář by měl mít kvalitní výplň a odolávat tak UV záření a ostatním vlivům počasí.

4. Příslušenství a náhradní díly k trampolínám

Již při nákupu samotné trampolíny se zajímejte o možnost dokoupení příslušenství a náhradních dílů. Základní příslušenství k trampolínám obsahuje ochrannou síť, spodní síť, schůdky, krycí plachtu, stan na trampolínu a soupravu na ukotvení. Podrobně si o něm můžete přečíst v článku Příslušenství a doplňky k trampolínám.Pokud je u vás na zahradě vždy plno dětí, pořiďte si do zálohy ještě třeba kuželky nebo stůl na stolní tenis.

Jak vybrat kvalitní trampolínu a na co si dát pozor při koupi?

Pokud si nejste jisti s výběrem, podívejte se na naše video o trampolínách MASTERJUMP:

Chcete dětem pořídit trampolínu? Prozkoumejte náš e-shop nebo navštivte rovnou kategorii Trampolíny.

Přečtěte si také:

Příslušenství a doplňky k trampolínám

Chceš mít dopravu od 2 000 Kč ZDARMA? Vstup do MASTER SPORT active!
Zaregistrovat se