Od 20. 2. do 23. 2. probíhá INVENTURA! Objednávky přijaté během inventury budou expedovány 26. 2. s DOPRAVOU ZDARMA | VÝDEJNÍ MÍSTO JE PO DOBU INVENTURY ZAVŘENO!
mastersport.cz
596 633 216
Přihlásit
/
Registrace
Stolní tenis Parkour Výprodej

Bezpečná jízda na odrážedle

Jízda na každém dopravním prostředku si vyžaduje dodržování bezpečnostních pravidel. Nejinak je tomu u dětských odrážedel. To, že malé holčičky a kluci by na odrážedle neměli jezdit bez dozoru, je samozřejmé. Jejich bezpečí lze zvýšit používáním ochranných pomůcek, které zmírní následky případného pádu nebo upozorní chodce, cyklisty a řidiče na malé jezdce.

Nejprve si zopakujme pár rad a pravidel pro větší bezpečnost při jízdě na odrážedle:

▶️ Nazujte dětem pevnou obuv.

▶️ Nikdy nenechávejte děti bez dozoru.

▶️ Nepouštějte děti na silnici.

▶️ Vybavte děti helmou, chrániči na ruce, kolena a lokty.

▶️ Naučte děti správně brzdit celou plochou nohy, zastavit před přechodem pro chodce a prudký kopec raději sejít pěšky (alespoň v začátcích).

Bezpečná jízda začíná výběrem správného odrážedla

Před nákupem prvního odrážedla vám doporučujeme přečíst našeho průvodce při výběru odrážedla. Dbejte na kvalitu provedení výrobku, ale i to, jestli dítěti takzvaně sedí. Držte se hlavního kritéria - výšky sedla. Pokud totiž malý jezdec nedosáhne nohama pevně na zem, nemůže dostatečně brzdit celou plochou chodidla.

Pokud se rozhodnete pro odrážedlo s brzdami, vždy otestujte lehkost jejich ovládání, správnou velikost rukojeti a také účinnost. Například naše odrážedla MASTER jsou vybavena velmi kvalitními brzdami.

Jak zvýšit bezpečnost při jízdě na odrážedle?

Základní bezpečnostní vybavení a příslušenství je důležité nejen u jízdního kola, koloběžky, ale také u odrážedla. Hlavním účelem je snížení rizika vážného úrazu při jízdě, zvýšení viditelnosti na silnici a v neposlední řadě ochrana proti krádeži. K těmto pomůckám například patří:

1. Dětská helma na odrážedlo

Jeden z nejdůležitějších bezpečnostních prvků malých závodníků jsou dětské helmy. Naučte dítě nosit přilbu už od prvního odstrkovadla či odrážedla.

2. Chrániče na tělo

Při pádu si děti nejčastěji sedřou kolena, lokty a dlaně. Pořiďte jim proto i chrániče na tyto části těla. Pak je žádná menší nehoda neodradí, aby v jízdě na odrážedle pokračovaly.

3. Zvonek na odrážedlo

Určitě nic nezkazíte, když svému nejmenšímu pořídíte na odrážedlo zvonek, díky kterému na sebe upozorní v nepřehledné nebo rizikové situaci. Tuto dovednost využije i později při jízdě na kole.

4. Odrazky

Odrazky jsou důležité při jízdě za šera či špatného počasí. S auty či jízdními koly se dítě může setkat i v obytných zónách, na stezkách pro pěší či na výjezdech z parkoviště. Dobrá viditelnost malého motorkáře je proto velmi důležitá.

5. Blikačky na odrážedlo

Dítěti můžete na odrážedlo rovněž připevnit jednu nebo i více blikaček. Stojí pár korun a určitě přispějí k lepší viditelnosti vašeho dítka.

6. Reflexní vesta

Pokud plánujete výlet nebo procházku v šeru, podvečer nebo v zimě, doporučujeme zvýšit viditelnost reflexní vestou. Hlavně po nasvícení auty je malý řidič nepřehlédnutelný.

7. Zámek na odrážedlo

Zámek na rám oceníte při delších výletech, kdy si budete třeba chtít v klidu posedět na zahrádce restaurace. Odrážedlo jím dobře zabezpečíte.

Chcete pořídit bezpečné odrážedlo pro nejmenší děti nebo jej vybavit reflexními prvky? Navštivte náš e-shop nebo přímo kategorii Dětská odrážedla.

Přečtěte si také:

Jak vybrat dítěti správné odrážedlo

Odrážedlo pro nejmenší děti

Chceš mít dopravu od 2 000 Kč ZDARMA? Vstup do MASTER SPORT active!
Zaregistrovat se