Simona KRAINOVÁ - ambasadorka MASTERSPORT.cz⏩
mastersport.cz
596 633 216
Přihlásit
/
Registrace
Stolní tenis Parkour Výprodej

Co je cyklotrenažér a jak vám pomůže?


Cyklotrenažér, spinningové kolo, cyklistický trenažér nebo cyklo trenažér - to všechno jsou synonyma pro jeden druh přístroje. Jedná se o simulátor jízdního kola, který nám může efektivně nahradit intenzivní trénink na kole. V podstatě slouží jako náhražka jízdního kola jakéhokoliv druhu při špatných klimatických podmínkách, zejména v zimním období. Tyto simulátory jsou určeny pro intenzivní trénink a nabízejí možnost nastavit přesné a velmi vysoké zatížení.

Co je cyklotrenažer?

Domácí cyklotrenažéry jsou posilovací stroje, které nám umožňují velmi dobře simulovat reálnou jízdu na kole nastavováním různé úrovně zátěže.

Tento stroj je určen pro všechny, kteří si chtějí zvyšovat či udržovat svou fyzickou kondici, kteří se neustále zaměřují na kondiční trénink, aerobní spalování tuků a hubnutí, tak také pro intenzivní přípravu profesionálního či vrcholového sportovce.

MASTER Swot - 125 mm

Proč cvičit na cyklotrenažéru?

 • Oproti cvičení na rotopedu nabízí cyklotrenažér možnost přesně nastavit různě vysokou intenzitu zátěže.
 • Cyklotrenažér nabízí možnost intenzivního tréninku, a proto může být použit i profesionálními sportovci jako náhrada vysoce náročného tréninku. Je však stejně dobře použitelný pro obyčejné udržení kondice běžného uživatele a hubnutí a spalování tuků, které ocení zejména ženy.
 • Pravidelné cvičení na cyklo trenažéru má aerobní charakter, u něhož bylo prokázáno příznivé působení na krevní oběh, tlak, dýchací funkce, hladinu lipidů v krvi a obezitu. Pravidelné cvičení na cyklotrenažéru pomáhá předcházet onemocněním srdce a cév, která jsou v dnešní moderní společnosti nejčastější příčinou úmrtí.
 • Trenažér je zhotoven tak, že je při cvičení zajištěna šetrnost pro naše klouby.
 • Pravidelní cvičení uvolňuje endorfiny i jiné hormony a pomáhá tak bojovat se stresem a zvýšenou psychickou tenzí, které se v dlouhodobém hledisku podílejí na vzniku různých nemocí psychického i organického charakteru.
 • Cvičením na spinningovém kole trénujeme a zpevňujeme stejné svalové partie jako při jízdě na jízdním kole, jedná se zejména o hýždě a dolní končetiny, přesněji stehna a lýtka.

Druhy cyklo trenažérů

Cyklotrenažéry rozdělujeme do dvou základních skupin, a to dle účelu používání. Je proto nutno před samotnou koupí cyklotrenažéru pečlivě zvážit, jaké bude jeho využití:

 • Spinningová kola pro domácí cvičení
 • Spinningová kola pro profesionály, fitcentra a posilovny

U první skupiny, spinningová kola pro domácí cvičení, stačí pořídit levnější varianty tohoto posilovacího stroje. Slouží jako náhrada kola mimo sezónu, je šetrný ke kloubům a ideální pro spalování tuků.

U druhé skupiny, spinningová kola pro profesionály, fitcentra a posilovny, je třeba volit dražší a kvalitnější posilovací stroje se zárukou pro dlouhodobé a intenzivní používání.

Je nutno si uvědomit, že zatímco domácí cyklotrenažer lze používat pouze několikrát týdně v krátkých časech, například maximálně po hodině, profesionální cyklotrenažér může být v provozu téměř nepřetržitě. Tento typ trenažéru disponuje těmito specifickými vlastnostmi:

 • Tyto cyklotrenažéry disponují vyšší nosností, až 150 kg.
 • Mají variabilní nastavení rámu pro tréninkový i pohodlný posed.
 • Má řídítka i sedlo nastavitelné nejen na výšku, ale i na šířku (v podélném směru).

Prozkoumejte nabídku cyklotrenažérů na www.nejlevnejsisport.cz


Přečtěte si také:

Domácí posilovna - aneb jak vybavit domácí posilovnu

Jak vybrat a používat cyklotrenažér

Domácí posilovací stroje a lavice z MASTERSPORT.CZ

Chceš mít dopravu od 2 000 Kč ZDARMA? Vstup do MASTER SPORT active!
Zaregistrovat se