mastersport.cz
596 633 216
Přihlásit
/
Registrace
Stolní tenis Parkour Hurikán

Jak vybrat plovací vestu pro děti

Dětské plovací vesty jsou nepostradatelnou pomůckou při nácviku plavání a zejména pak pro bezpečný pohyb dítěte ve vodě, ať už jen při hrátkách na zahradě v bazénu nebo při sjezdu řeky s rodiči. Ochrana dítěte je každopádně nutná a rozhodně se nesmí podceňovat.

Dětské plovací vesty kombinují několik potřeb dítěte. Především je to udržení dítěte na hladině - vztlak, tepelná ochrana a ani ochrana před sluncem není zanedbatelná. Dětské plovací vesty se obecně doporučují dětem ve věku od jednoho roku do šesti let.

Pokud se rozhodujeme dětem plovací vestu pořídit, měli bychom si v prvé řadě uvědomit, k jaké činnosti dětem vestu pořídit chceme, respektive k čemu ji budou většinou potřebovat.

Rozdělení dětských plovacích vest dle použití:

Nácvik plavání a vodní hrátky v bazénech, na dovolené u moře:

Nejčastější pohyb dětí ve vodě je u těchto činností, vesty v těchto případech nepotřebují plnit ochrannou funkci před zimou, ale naopak můžou pomoci i při ochraně před sluncem (nejlépe ještě pod vestou oblečeným tričkem) nácvik plavání je s vestou pro dítě jednodušší - vesta jej bezpečně drží na hladině a dítko se může soustředit na pohyby nohou a držení vodorovné polohy. Pro menší děti je vhodná např. plovací vesta Deluxe Tropical. nebo Dětská vesta Swim B.

Vesty se používají nafukovací, většinou se 3 komorami a s nastavitelnými přezkami přes hrudník. Pro děti úzkostné, které mají z vody a plavání obavy můžeme doporučit nafukovací vestu Deluxe step navíc s ochranným límcem, který při poloze dítěte na zádech drží jeho hlavu bezpečně nad hladinou. Na trhu existují také vesty vyrobené přímo z neoprenu, které jsou dražší, ale dětem poskytují díky pouze tenké vrstvě materiálu na těle, větší komfort při nácviku plavání.

Sjezd řek s doprovodem na lodích, raftech:

V tomto případě, je nutné aby vesta plnila po celou dobu na vodě ochranný princip bezpečnosti a navíc ochranu před chladem, vždy přece jen hrozí riziko, že se dítě ocitne mimo palubu lodi v chladné vodě a plovací vesta v tomto případě hraje roli zcela zásadní, používají se vesty pro váhové kategorie do 14 kg např. kvalitní vesty pro nejmenší děti STEARNS Anti-Microbial Infant s PE pěnou uvnitř vesty, s popruhem mezi nohy - zabezpečení proti sklouznutí vesty z těla dítěte při pádu do vody a poutkem na vytažení dítěte z vody, nebo vesta se širokou škálou velikostí pro děti až dospělé - Vesta Konig Lema.

Extrémní sporty - windsurfing, kiteboarding, jachting

Tyto záchranné plovací vesty, které se používají i pro děti opět plněné PE pěnou díky nízkému střihu umožňují použití sedáku trapézu, doporučujeme např. vestu Konig Pro, nebo vesty na jachting - navíc vybavené jednodušším zapínáním na zip, reflexními pruhy a píšťalkou. U těchto vest je kromě nadnášení, tepelné ochrany také podstatná volnost pohybu, viditelnost, snadné používání.

Plovací vesty je také možné rozdělit podle hmotnosti a věku dítětě:

Toto rozdělení je ale spíše orientační, protože rozdíly v tělesných proporcích dítěte jsou v tomto věku značně rozdílné, proto vždy přihlédněte ke konkrétnímu dítěti a pokud se do správné velikosti při objednávce nestrefíte, náš e-shop www.nejlevnejsisport vám samozřejmě nabízí výměnu za jinou správnou velikost.

Pro vaši lepší orientaci zde z těchto důvodu uvedeme konkrétní produkty, které máme na našem e-shopu v nabídce:

Do 3 let a do 20 kg

Vodácká vesta Konig Pro XS, Plovací vesta Stearns, Vodácká vesta Konig Lema XXXS

Nad 3 roky a 20 kg

Dětská nafukovací vesta Swim B , Dětská vesta deluxe Tropical , Vodácká vesta Konig Lema XXS - XS, Vodácká vesta Mavel

Všechny druhy vest pro děti i dospělé jsou vyráběny z bezpečnostních důvodů v reflexních barvách. Vybírejte pečlivě a neváhejte vesty dítěti pořádně vyzkoušet, závisí na tom jeho bezpečí a váš klid. Cenové rozpětí je široké tak záleží jen na vás, kolik budete do bezpečnosti svých dětí investovat. V případě objednání jiné velikosti na našem e-shopu, je výměna za vhodnou velikost samozřejmostí.

Přečtěte si také další články:

Nafukovací člun, kajak, kanoe nebo raft - poradíme vám, na čem vyrazit na vodu.

Nebo rovnou přejděte do kategorie Plovací vesty na našem e-shopu.

Chceš mít dopravu od 2 000 Kč ZDARMA? Vstup do MASTER SPORT active!
Zaregistrovat se