mastersport.cz
596 633 216
Přihlásit
/
Registrace
Stolní tenis Parkour Hurikán

Překonejte jarní únavu


Jaro je krásné období, kdy se příroda probouzí k životu. Avšak, pro některé z vás to znamená také boj s jarní únavou. Toto období, kdy se cítíte unavení, náladoví a ztrácíte motivaci, může být pro sportovce a aktivní jedince velkou překážkou v dosahování svých cílů. Proto vám přinášíme několik tipů, jak překonat jarní únavu a vrátit se do formy.


1

Nezanevřete na pohyb

Ať už jste se přes zimu snažili být aktivní, nebo se teprve pomalu probouzíte ze zimního spánku, nezapomeňte s přicházejícím jarem na pravidelný pohyb. Využijte teplejšího počasí a vyrazte do ulic. Běh, cyklistika, ale i pravidelná chůze má skvělé účinky na vaši psychiku a fyzickou zdatnost.

Spojení pohybu se sluníčkem a čerstvým vzduchem je nepřekonatelným receptem na dodání energie. Preferujete trávit čas vevnitř nebo vás trápí alergie? Vydejte se na bazén nebo si v pohodlí domova zacvičte s lehkým posilovacím náčiním.


Správná strava - půl úspěchu

Snažte se jíst potraviny bohaté na vitamíny a minerály, jako jsou zelenina, ovoce, celozrnné výrobky a bílkoviny.

Také se snažte snížit příjem cukrů a tuků a pijte dostatek vody. Nedoporučujeme však ani jednu ze skupin potravin (tuky, cukry, bílkoviny a jiné) vynechat úplně, jelikož ke správnému fungování vaše tělo potřebuje správnou kombinaci všech živin.

2

3

Protahujte se, meditujte

Dostatek spánku je důležitý pro minimalizaci únavy. Snažte se spát pravidelně a dostatečně dlouho, abyste se cítili odpočatí.

Relaxace hraje důležitou roli při uvolnění mysli a minimalizaci stresu. Vyhraďte si čas na relaxaci a uklidnění mysli, například meditací nebo četbou.

Skvěle vás uvolní také jóga, ke které potřebujete akorát podložku, můžete ale přidat i doplňky pro jógu.


Vyrazte do přírody

Pobyt a procházky v přírodě mohou pomoci snížit stres, zlepšit náladu a zvýšit imunitu. Zařaďte pobyt venku do svého pravidelného tréninku jako formu lehkého cardia. Ať už se rozhodnete jít na procházku, běhat, na kolo nebo si užívat klid a krásu přírody, vaše tělo a mysl vám za to určitě poděkují.

Přečtěte si, kam můžete vyrazit za přírodou v Česku a na Slovensku:

4

Jarní únava může být pro mnoho lidí překážkou při dosahování jejich cílů. Avšak, pravidelný pohyb, správná strava, dostatek spánku a relaxace a pobyt v přírodě mohou pomoci tuto únavu překonat. Začněte postupně a najděte si aktivity, které vám nejlépe vyhovují, abyste si mohli naplno vychutnat krásy jara.Přečtěte si také


Chůze - nejzdravější a nejlevnější sport zlepší kondici vám i vaší peněžence!


Čti více

Jak vybavit domácí posilovnu


Čti více

TIPY na TOP koloběžkové trasy v Česku


Čti více


Chceš mít dopravu od 2 000 Kč ZDARMA? Vstup do MASTER SPORT active!
Zaregistrovat se