mastersport.cz
596 633 216
Přihlásit
/
Registrace
Stolní tenis Parkour Hurikán

Jak vybrat krokoměr


Chůze je pro člověka nejpřirozenějším pohybem. Schválně, kolik kroků denně ujdete? Pro zlepšení zdraví a fyzické výkonnosti se jich doporučuje nejméně 10 000. Svou denní dávku si jednoduše změříte pomocí krokoměru, což je přístroj měřící ušlé nebo uběhlé kroky.

Jak krokoměr funguje

Krokoměr funguje buď na principu mechanického kyvadélka, které po každém došlapu zaznamená krok (levnější varianta), nebo elektromechanického senzoru (modernější a dražší varianta).

Kromě kroků dokáží kvalitnější krokoměry, nebo také pedometry, změřit ušlou vzdálenost, rychlost chůze, čas nebo spálené kalorie. Modernější přístroje mají GPS senzor, který zajistí velmi kvalitní a přesné měření.

Přesnost přístroje si lehce ověříte tak, že krokoměr vynulujete, odpočítáte si při chůzi 100 kroků a srovnáte tuto hodnotu s hodnotou na displeji. Výsledek se bude pohybovat +/- 5 kroků kolem hodnoty 100.

Většina modelů běžně nezapočítává velmi krátké úseky, například přechod z jednoho pokoje do druhého, protože tento pohyb nemá výraznější zdravotní efekt. Dražší přístroje však nabízejí funkci, která umožňuje počítat i tyto krátké úseky.

Využití krokoměru

Při výběru krokoměru zvažte, co od přístroje očekáváte. U velmi aktivních sportovců, kteří se hýbou vícekrát týdně nebo u těch, kteří chtějí zhubnout, doporučujeme vybrat pedometr s doplňkovými funkcemi (měření vzdálenosti a času, spálených kalorií, průměrné rychlosti apod.).

Krokoměr pro seniory nebo do kapsy

Velikost krokoměru volte podle velikosti displeje. Pro seniory doporučujeme spíše krokoměr s větším displejem, který je i rozměrnější. Na druhou stranu menší krokoměry se dají schovat do kapsy nebo upevnit téměř kamkoliv na oblečení, mají však menší displej.

Samostatný přístroj nebo krokoměr v mobilu

Moderní chytré telefony nebo sportovní hodinky s krokoměrem dnes nabízejí krokoměr jako integrovanou součást zařízení. Před rozhodnutím o použití takového krokoměru však zvažte i nevýhody takového integrovaného řešení. Při celodenním provozu krokoměru, například v mobilu, se velmi rychle vybíjí jeho baterie, což například v přírodě rozhodně neoceníte. Odolnost vůči vlhku, prachu a mechanickému poškození je u samostatného přístroje několikanásobné vyšší. Takže v náročnějších podmínkách doporučujeme spíše samostatný přístroj na měření kroků.

Chystáte se zlepšit svou fyzickou kondici? Vyberte si ideální krokoměr v našem e-shopu nebo se podívejte na výrobky v celé kategorii Camping a outdoor.

Přečtěte si také:

Jak vybrat pulsmetr

Jak vybrat skvělý turistický batoh

nebo přejděte rovnou k výběru krokoměru v našem e-shopu.

Chceš mít dopravu od 2 000 Kč ZDARMA? Vstup do MASTER SPORT active!
Zaregistrovat se