mastersport.cz
596 633 216
Přihlásit
/
Registrace
Stolní tenis Parkour Výprodej

BOX pro krásné tělo a skvělou fyzičkuDneska už neplatí, že box je jen pro rváče. Box je elegantní a velmi náročný sport, kterým spálíte velké množství kalorií. Je perfektní na hubnutí a vytvarování těla, zlepšení fyzičky a především vybití veškerého stresu a napětí.

Box v sobě propojuje sílu, dynamiku i techniku. Při boxu zapojíte nejen všechny svalové skupiny rovnoměrně, takže nedochází k dysbalancím, jako u jiných sportů, ale také musíte zapojovat mozek. Při boxu je potřeba umět přemýšlet a rychle reagovat. Díky boxu tak získáte vytrvalost, zrychlíte svoje reflexy a obranné reakce a v neposlední řadě taky sebedůvěru. Jen tak někdo si na vás totiž už netroufne.🥊

K boxu nepotřebujete speciální drahé vybavení. Pro domácí boxování stačí pro začátek pořídit BOXOVACÍ PYTEL a RUKAVICE. K tomu přikoupit omotávky a když to začne být drsné, pak i chrániče na zuby a hlavu.Když pořídíte ještě jedny rukavice navíc, můžete udělat ze své drahé polovičky sparinga na trénink.🤜🤛

Boxovací pytel

Úplný základ pro box je boxovací pytel. Při jeho výběru je nutné soustředit se na hmotnost a délku pytle. Pro běžný trénink si vystačíte s pytlem o velikosti 80 – 120 cm. Hmotnost boxovacího pytle pak vybírejte podle hmotnosti boxera. Boxovací pytel by měl mít přibližně poloviční hmotnost než boxer.

Boxovací pytel Master Zobrazit
Boxovací pytel MASTER má chromované závěsné řetězy = bezpečné a stabilní uchycení
Boxovací pytle
do 10 kg
Vyberte si
Boxovací pytle
od 10 do 20 kg
Vyberte si
Boxovací pytle
nad 20 kg
Vyberte si

Vybírat můžete i podle DRUHŮ BOXOVACÍCH PYTLŮ – závěsný boxovací pytel, stojící boxovací pytel (trenažér) a boxovací hruška. Každý z nich je určen na trochu jiný typ tréninku.

Závěsné boxovací pytle
pro silový trénink a trénink techniky úderu a kopu
Vyberte si
Stojící boxovací pytle (trenažéry)
pro trénink úderů/kopů a pro rozvoj síly a rychlosti
Vyberte si
Boxovací hrušky
pro trénink přenosti a rychlosti úderů a pohotovosti reakcí
Vyberte si

Boxerské rukavice

Kromě boxovacího pytle jsou nezbytnou boxerskou výbavou boxerské rukavice. Ty tlumí nárazy a chrání ruce proti nepříjemným zraněním a odřeninám. Boxerské rukavice vybírejte podle toho, na co je budete nejvíce využívat.

Boxovací rukavice MASTER pytlovky Zobrazit
2x obšitý hřbet = delší životnost
Odvětrávání = menší pocení

Při výběru rukavic se řeší správná velikost, hmotnost a materiál rukavic. Rukavice by měly být odolné a neodřít se a taky by měly dobře odvětrávat. Nejběžnější a cenově dostupnější jsou rukavice z PVC a rukavice ze syntetické kůže Nejkvalitnější jsou rukavice z pravé kůže.

Pytlovky
pro trénink úderů na boxovacím pytli, nevhodné na sparing
Vyberte si
Tréninkové rukavice
pro trénink sparingu, na nácvik úderů do lap a bloků či na lehký trénink na boxovací pytel
Vyberte si
Rukavice na MMA
pro trénink MMA, mají volné prsty pro možnost uchopit soupeře
Vyberte si

Proč je dobré mít omotávky?

Každý správný boxer používá omotávky. Nejen, že to vypadá stylově, ale omotávky mají si svůj význam. Omotávka vyplňuje prostor v rukavicích tak, aby na ruce dobře seděly. Zároveň chrání klouby. Kromě toho absorbují pot z rukou, a tak se prodlužuje životnost rukavic.

Omotávky a bandáže Vyberte si

Chrániče

Box je drsný sport, který se sem tam neobejde bez zranění. Dá se jim ale předejít díky množství chráničů. Standardní jsou chrániče zubů a hlavy. Kromě toho můžete pořídit i chránič hrudníku.

Chrániče zubů Vyberte si
Chrániče hlavy Vyberte si

V nabídce máme speciální edicí chráničů na zuby značky OPRO, kterou používá i známý zápasník UFC JIŘÍ PROCHÁZKA. Značka OPRO se zaměřuje především na výrobu chráničů zubů.

OPRO chrániče Jiřího Procházky Vyberte si

Pomocníci na trénink

Na pořádný trénink si můžete pořídit speciální boxovací punch pad nebo tréninkový blok.

Pomůcky na trénink Vyberte si

Pro malé boxery

Potřebujete nechat vybít děti energii? Kupte jim boxovací set s boxovacími rukavicemi a pytlem, do kterého můžou mlátit a kopat hlava nehlava.

Boxovací set pro děti Vyberte si


Všechno pro box
Chceš mít dopravu od 2 000 Kč ZDARMA? Vstup do MASTER SPORT active!
Zaregistrujte se