AIRTRACK: skákejte doma jako na trampolíně⏩
mastersport.cz
596 633 216
Přihlásit
/
Registrace
Stolní tenis Parkour Výprodej
MASTERSPORT.CZ: naše ZMĚNA - vašeSLEVY⏩

Hrajeme ping pong doma - co si pořídit?Potřebujete odtrhnout děti od mobilu nebo počítače a donutit je být aspoň chvíli offline? Pořiďte si domů ping pongový stůl a ukažte dětem, jak vypadá svět mimo displej chytrého telefonu. Nejen, že jim dopřejete pohyb, ale navíc si zajistíte společně strávený čas. K ping pongu jsou potřeba minimálně dva a věřte, že vám to nedá a po chvilce hry se ve vás probudí vnitřní soutěživé dítě a nebudete chtít přestat.

Ping pong je skvělá zábava i pro dospělé. Třeba do garáže na chlapský večer, do kanceláře na krátký aktivní brainstorming s kolegy nebo na teambuildingy a nakonec i na chatu pro společné víkendové chvilky.

Podívejte se, co všechno k ping pongu potřebujete.

Stůl je základ

Nejdříve je dobré si uvědomit, jestli chcete stůl ven nebo dovnitř. Pokud budete hrát často venku, je lepší venkovní (outdoorový) stůl. Jsou vyrobeny z odolných materiálů a mají speciální povrch s antireflexní vrstvou a UV filtrem a díky tomu odolávají slunci, vlhku a povětrnostním vlivům.

Když chcete hrát uvnitř a stůl vytáhnout pouze párkrát za rok, kupte vnitřní stůl. Vnitřní stoly jsou určené pro místnosti vytápěné a bez zvýšené vlhkosti, není tedy dobré vystavovat je slunečnímu záření ani dešti. U většiny vnitřních stolů je výhoda, že se dají složit, takže pokud nemáte zrovna hráčskou sezónu, nezaberou moc místa.

Stoly se dají koupit v několika barvách a některé z nich jsou vychytané do nejmenšího detailu, třeba v tom, že mají úchytky na pálky a míčky.

Venkovní stoly Vyberte si
Vnitřní stoly Vyberte si

Stoly značky Master

Pálka – bez té to nepůjde

Jak určitě víte, bez pálky to nepůjde. Při jejím výběru myslete na to, jak často budete hrát. Podle toho si totiž nejlépe vyberete. U pálek se řeší 3 základní parametry: rychlost, spin (rotace) a kontrola. Pro hráče amatéra je důležitá hlavně rychlost, tedy to, jak rychle odskočí míček od pálky. To závisí na tloušťce potahu (gumy).

Pro začátečníky a mírně pokročilé je vhodnější pálka s měkčím povrchem a tloušťkou potahu 1,3 – 2 mm. Pro pokročilé hráče je lepší zvolit tvrdší povrch potahu s tloušťkou 1-1,5 mm.

Pro začátečníky Vyberte si
Rekreační využití Vyberte si
Pro pokročilé Vyberte si
Závodní Vyberte si

Sety

Pokud nemáte čas dlouze vybírat pálku a míčky zvlášť, můžete pořídit předpřipravený set, ve kterém jsou pálky a míčky. Některé z nich se prodávají navíc v praktickém obale. Jsou tak ideální třeba jako dárek.


Sety Vyberte si

Míček – čím víc hvězdiček, tím víc míček

Na míčku záleží. Roli hraje materiál i počet hvězdiček. Stejně jako hvězdičky v hotelu, jsou totiž hodnoceny i míčky na ping pong.

Čím víc hvězdiček, tím lepší míček. Maximální počet hvězdiček je 3.

1* míčky Vyberte si
2* míčky Vyberte si
3* míčky Vyberte si

Síťka rozhoduje

Ano, síťka rozhoduje o tom, kdo má při hře bod. To z ní dělá jednu z nejdůležitějších věcí, které ke stolnímu tenisu potřebujete. Obvykle bývá síťka součástí stolu, ale není to pravidlem. Pokud síťka není součástí, můžete vybrat přesně tu, kterou potřebujete. Vybírat můžete jen samostatnou síťku nebo síťku s držáky.

Pro větší fajnšmekry, se vyrábějí i síťky s nastavitelnou výškou.

Prozkoumat síťky

Doplňky

O stoly a všechno příslušenství se musí pečovat. Ke stolům na ping pong a všemu příslušenství si v našem e-shopu můžete koupit spoustu doplňků. Určitě budete potřebovat čističe na pálky i stoly. Pokud stůl složíte a necháte někde v rohu v garáži nebo dokonce venku, bude potřeba ho zakrýt ochrannou plachtou, ať se na něj nepráší nebo zbytečně nevlhne.

Nejdůležitějším doplňkem je pak obal na pálku, který zajistí, že se pálka při přenášení nepoškrábe a nezašpiní.

Prozkoumat doplňky


Potřebujete ke stolnímu tenisu a jeho příslušenství více informací?

Přečtěte si některý z našich článků.

Co potřebuji, abych mohl začít hrát stolní tenis

Čti více

Jak vybrat stůl na stolní tenis neboli také pingpongový stůl

Čti více

Jak vybrat pálky na stolní tenis

Čti více

Jak vybrat míčky na stolní tenis

Čti více

Jak vybrat síťky na stolní tenis

Čti více

Jaké příslušenství na stolní tenis lze dokoupit

Čti více
Chceš mít dopravu od 2 000 Kč ZDARMA? Vstup do MASTER SPORT active!
Zaregistrujte se