Simona KRAINOVÁ - ambasadorka MASTERSPORT.cz⏩
mastersport.cz
596 633 216
Přihlásit
/
Registrace
Stolní tenis Parkour Výprodej

Jak vybrat síťky na stolní tenis

Síť na stolní tenis patří do základního vybavení stolního tenisu. Hlavní úlohou síťky na stolní tenis je ta, že rozděluje hrací plochu pingpongového stolu. Hlavním úkolem pingpongové síťky je tedy překonání sítě, která nás odděluje od herního prostoru soupeře. Co si budeme povídat, obecně síť patří k nejčastěji používanému materiálu (vybavení) většiny druhů sportu. Ať už se jedná o volejbalovou síť, tenisovou síť, nohejbalovou síť, badmintonovou síť, fotbalovou síť, hokejovou síť nebo v našem případě síť na stolní tenis. Každá síťka musí mít své specifické parametry, podle kterých se poté odvíjí celý charakter hry.

Na jaké paramatry se při výběru síťky zaměřit?

Rozměry síťky na stolní tenis

Sitka na stolni tenis

Síťka na stolní tenis musí mít standardně výšku 15,25 centimetrů a o stejnou míru musí přesahovat stůl na stolní tenis po obou stranách. Tento rozměr vychází ze současných nastavených pravidel.

Barva síťky na stolní tenis

Většinou je síťka na stolní tenis barvy zelené (stejně jako stůl na stolní tenis). Také se můžete setkat se sítěmi v černé barvě.

Hustota ok síťky na stolní tenis

Další vlastností pingpongové síťky je, které jsou dány současnými pravidly, že oka síťky musí být pevně pletená a zároveň dostatečně hustá.

Olemování síťky na stolní tenis

Páska, která ohraničuje síťku na stolní tenis, musí být dostatečně napnutá a to tak, aby požadovaná výška byla stejná po celé délce síťky.

Jakou značku síťky na stolní tenis zvolit?

V našem obchodě můžete zakoupit síťky mnoha značek ze světa stolního tenisu: DONIC, EFFEA, JOOLA, MASTER, SEDCO, STIGA a nejznámější SPONETA

Přečtěte si také:

Co potřebuji, abych mohl začít hrát stolní tenis

Jak vybrat stůl na stolní tenis neboli ping pongový stůl

Jak vybrat rakety na stolní tenis

Jak vybrat míčky na stolní tenis

Jaké příslušenství na stolní tenis lze dokoupit

nebo přejděte rovnou k výběru síťky na stolní tenis na našem e-shopu.

Chceš mít dopravu od 2 000 Kč ZDARMA? Vstup do MASTER SPORT active!
Zaregistrovat se