Simona KRAINOVÁ - ambasadorka MASTERSPORT.cz⏩
mastersport.cz
596 633 216
Přihlásit
/
Registrace
Stolní tenis Parkour Výprodej

Jak vybrat míčky na stolní tenis

Míčky na stolní tenis patří k nejzákladnějšímu vybavení stolního tenisu. Je třeba ovšem znova zopakovat, že právě úder tohoto malého pingpongového míčku přinesl počátek vzniku názvu tohoto sportovního odvětví, čímž je hra ping-pong nebo také stolní tenis. Jestliže si vybíráte vybavení pro stolní tenis, je třeba věnovat pozornost nejen stolům na stolní tenis nebo pingpongovým pálkám, pozornost je však třeba také směřovat výběru správným pingpongovým míčkům.

Základní specifika a parametry míčku na stolní tenis

Základní rozměry míčku na stolní tenis

I když jsou na trhu ve velké většině pingpongové míčky s průměrem 38 mm, oficiální průměr, který je pro soutěže schválený ITTF (Mezinárodní federace stolního tenisu) je 40 mm. Tímto došlo k tomu, že se poměrně snížila rychlost a rotace míčku.

Hmotnost míčku na stolní tenis

Pingpongový míček je vyroben z tenké plastové stěny. Hmotnost pingpongového míčku je 2,7 g.

Materiál míčku na stolní tenis

Míček na stolní tenis je vyroben z celuloidu nebo z podobné plastické hmoty. Pingpongový míček má rovněž velmi tenkou stěnu. Všechny kvalitní pingpongové míčky mají vnitřní švy, což znamená, že jsou po celém jeho povrchu hladké. Méně kvalitní pingpongové míčky poté mají vnější švy, tudíž jde na nich vidět zřetelná rýha, která ovlivňuje kvalitu odskoku.

Barva míčku na stolní tenis

Mezi další parametry míčku na stolní tenis je jejich barva. Oficiální barvy, které jsou schválené ITTF, pro pingpongové míčky jsou bílá (určeno pro zelený stůl) a oranžová (určeno pro modrý stůl). Pingpongové míčky se také prodávají i v jiných různých barvách, většinou však určené pro zábavu.

Rovnoměrný tvar míčku na stolní tenis

Pingpongový míček musí zajišťovat pravidelný odskok, a proto je zapotřebí, aby měl míček na stolní tenis rovnoměrný tvar a šířku stěn. Ne vždy se totiž podaří vyrobit ideálně kulatý míček. Jakákoli nepřesnost totiž ovlivňuje odskok míčku. Jestliže je dodržena ideální rovnoměrnost pingpongového míčku, potom nezáleží, jakou částí se míček stolního tenisu nebo pálky na stolní tenis dotkne.

Označení míčku na stolní tenis

Míčky na stolní tenis, které mají nejnižší úroveň, poznáte většinou podle toho, že jsou bez jakéhokoli označení či pouze s označením logem výrobce. Míčky na stolní tenis, které jsou navíc označeny logem ITTF (Mezinárodní federace stolního tenisu), jsou pingpongové míčky s nejvyšší kvalitou, s kterými se hraje na různých mezinárodních turnajích.

Pingpong míčkyHvězdičkový hodnotící systém míčku na stolní tenis

Na pingpongovém míčku si můžete všimnout hvězdiček. Počet hvězdiček na míčku označují jeho kvalitu, kulatost a předpokládanou odolnost a stabilitu míčku na stolní tenis. Čím více hvězdiček pingpongový míček má, tím je míček kvalitnější. Míčky, které mají dvě hvězdičky, jsou méně k vidění, ale přesto by měly být dostatečně kvalitní a s daleko větší životností. Míčky s třemi hvězdičkami jsou již určené pro vyšší soutěže, kdy je zapotřebí ideální kulatost míčku a také, aby míček správně odskakoval. Tyto pingpongové míčky se vyznačují svou nejvyšší kvalitou.

Tvrdost míčku na stolní tenis

Rozdíl mezi míčky na stolní tenis naleznete také v jejich tvrdosti a elasticitě. Míčky na stolní tenis, které jsou tvrdší, jsou více oblíbené u hráčů, kteří více útočí. Měkčí pingpongové míčky jsou poté oblíbené spíše u obranářů.

Tipy na míčky na stolní tenis

Mezi nejpoužívanější a zároveň nejoblíbenější pingpongové míčky v České Republice jsou míčky na stolní tenis značky Double Happiness.

V našem internetovém obchodě můžete míčky na stolní tenis značkyDouble Happines určitě zakoupit. Rovněž u nás naleznete míčky na stolní tenisdalších značek .

Přečtěte si také:

Co potřebuji, abych mohl začít hrát stolní tenis

Jak vybrat stůl na stolní tenis neboli ping pongový stůl

Jak vybrat pálky na stolní tenis

Jak vybrat rakety na stolní tenis

Jak vybrat síťky na stolní tenis

Jaké příslušenství na stolní tenis lze dokoupit

nebo přejděte rovnou k výběru zboží v sekci míčky na stolní tenis v e-shopu.

Chceš mít dopravu od 2 000 Kč ZDARMA? Vstup do MASTER SPORT active!
Zaregistrovat se