Simona KRAINOVÁ - ambasadorka MASTERSPORT.cz⏩
mastersport.cz
596 633 216
Přihlásit
/
Registrace
Stolní tenis Parkour Výprodej

K čemu jsou dobré solární ohřevy bazénové vody

Protože šetříme vaše peněženky, je důležité, aby také vaše investice byla do zahradního bazénu co nejlépe využita. S bazénem je úzce spojen solární ohřev, který vám bazénovou vodu ohřeje a koupání tak bude daleko příjemnější.

Proč si lidé ke svým bazénům kupují solární ohřev?

Bazény jsou většinou používány sezónně, a proto, abyste si prodloužili koupací sezónu, díky ohřevu bazénové vody si tento problém vyřešíte. S ohřevem vody se můžete dokonce koupat po celý rok.

Existuje mnoho způsobů, jak si bazénovou vodu ohřát, liší se nejen svým provedením, ale také svou cenou. Vše samozřejmě také závisí na tom, jak velký zahradní bazén máte.

Jaké jsou varianty ohřevu bazénové vody?

Solární ohřev vody

DP2Jde o nejlevnější variantu ohřevu bazénové vody, kterou si můžete zvolit. Solární ohřev vody může mít podobu černé hadicové spirály nebo černého kolektoru. Základním principem je sluneční světlo, které svítí na černou hadici nebo kolektor a vodu tak zahřívá. Je třeba vlastnit pískovou filtraci, na kterou se solární ohřev zapojí - bez ní to prostě nejde. Solární ohřev vody průměrně zajistí ohřev vody až o 6 °C. Tento solární ohřev je určen pro malé bazény, důležité je však mít na zahradě dostatek slunečního záření.

Ohřev tepelnými čerpadly

Nejúčinnější variantou ohřevu bazénové vody je ohřev tepelnými čerpadly. Je opět důležité, aby bazén disponoval pískovou filtrací, na kterou se ohřev napojí. Tepelné čerpadlo čerpá energii z okolního vzduchu, který má nižší teplotu. Na základě komprese a expanze dochází k přeměně energie na vyšší teplotu. Je vhodné používat pro malé i velké bazény. Ceny tohoto ohřevu jsou však daleko vyšší.

Ohřev vody pomocí tepelných výměníků

Tento typ ohřevu bazénové vody lze použít jak pro malé i velké bazény. Samotné výměníky lze vyhřívat přes kotle, dále tepelných čerpadel i solárními kolektory.

Elektrický ohřev vody

Jedná se o finančně nejnáročnější ohřev bazénové vody. Na druhou stranu umožňuje využívat bazén v jakémkoli ročním období. Ohřev vody zajišťují průtokové ohřívače, které dokáží ohřát vodu až na 40°C.

Jak fungují solární ohřevy vody?

V současné době se čím dál tím více jako zdroj energie používá sluneční záření. Základní přeměnou sluneční energie je teplo. To je také hlavní důvod zrodu solárního programu a následně také solárních ohřevů. Tímto šetříte nejen přírodu, ale také vaší peněženku.

Na jakém principu funguje solární ohřev Pyramida?

DP3Solární ohřev Pyramida jsou určeny pro nadzemní bazény a zaručuje ekologický a nenákladný ohřev bazénové vody. Tento systém není spojen s elektřinou a nevlastní hlučný motor, je schopen ohřát bazénovou vodu až na 30°C. Typickými znaky tohoto solárního ohřevu je jednoduchá instalace a snadná obsluha.

Jak budete postupovat?Jakmile máte připraven nadzemní bazén a bazénovou filtraci, připojíte solární ohřev Pyramida. Bazénová filtrace pak bude z bazénu vhánět studenou vodu do solárního ohřívače. Voda protéká solárním hadem, ve kterém se díky slunečnímu záření a dané technologii bazénová voda ohřívá.


Přečtěte si také:

Písková nebo kartušová filtrace - podle čeho a jak vybrat

Nadzemní bazén - ideální koupačka

nebo přejděte do kategorie bazény v našem e-shopu.

Chceš mít dopravu od 2 000 Kč ZDARMA? Vstup do MASTER SPORT active!
Zaregistrovat se