mastersport.cz
596 633 216
Přihlásit
/
Registrace
Stolní tenis Parkour Hurikán

Salming - experti na florbal

Co v tomto článku najdete?

Přečtete si také další články týkající se florbalu a výběru florbalového vybavení:

Jak vybrat vybavení pro florbalového brankáře

Jak vybrat florbalovou hokejku

Jak vybrat florbalový míček

Úvod

Salming je špičkovou značkou pocházející ze Švédska. Tato značka byla založena švédskou hokejovou legendou Börjem Salmingem.

Börj Salming je prvním švédským hráčem uvedeným do Síně slávy světového hokeje. Jako jeden z prvních Evropanů v NHL musel v 70. letech překonat řadu předsudků, nástrah a posměchu fanoušků a protihráčů. NHL byla výsadním územím Kanaďanů a Američanů, o Evropanech zde panovalo všeobecné přesvědčení, že hokej hrát neumějí, a že neobstojí ve tvrdém zámořském stylu hry. Salming i přes obrovský tlak fanoušků a veřejnosti, a přes zpočátku časté ostré až zákeřné zákroky soupeřů, kteří si něj rádi vyšlápli, obstál, postupně se stal základním kamenem sestavy v týmu Toronto Maple Leafs, později také miláčkem publika a klubovou legendou.

Salming založil svou firmu s vizí nabídky co nejkvalitnějšího zboží za co nejnižší cenu. Tato značka byla původně založena jako florbalová. Poslední léta však proniká i do jiných odvětví sportu jako je hokej, squash či házená. U těchto sportů nabízejí zejména oblečení a halovou obuv. V hokejovém sortimentu disponují zejména hokejkami, taškami a dalšími produkty.

Produkty značky Salming zatím v České republice kromě florbalového odvětví nejsou příliš v povědomí, i když se jedná o velmi kvalitní produkty. V oblasti florbalu se Salming pohybuje již třetí desetiletí, což znamená obrovské zkušenosti z této oblasti. Prostřednictvím mastersport.cz vám tato firma může nabídnout všechny součásti florbalové výstroje a příslušenství - florbalové hokejky, čepele, brankářské vybavení, vaky na hokejky a podobně. Po nákupu florbalových holí a čepelí Salming můžete nastoupit k soutěžním zápasům, značka je od počátku členem Mezinárodní florbalové federace (IFF), tyto produkty tak splňují příslušné normy a mají certifikaci IFF.

Co vám firma Salming může například nabídnout?

Florbalové hokejky

1 Florbalové hole Salming patří mezi jedny z nejoblíbenějších, hraje s nimi také řada profesionálních hráčů. Tyto hokejky jsou velmi kvalitní a zároveň mají poměrně nízké ceny. Z názvů florbalových hokejek je možno odečíst typ dané čepele (například Quest), tvrdost shaftu (tyče) 25 - 35, zda má shaft zabudovanou nějakou podpůrnou technologii (například TipCurve) a délku hole (60 - 104 cm). Salming také nabízí čepele samostatně, které si můžete dle libovolné tvrdosti dokoupit zvlášť, pokud se vám vaše stávající čepel zlomila nebo je již opotřebovaná.

Firma Salming připravila tři nové modely florbalových holí ve speciálním designu v souvislosti s blížícím se prosincovém mistrovství světa ve florbalu, které se tento ročník koná v kolébce tohoto stále oblíbenějšího sportu, ve švédském Göteborgu:

Q1 KickZone World Cup EDT

Jedná se o florbalovou hůl, se kterou nastoupí na tomto mistrovství světa největší hvězda značky Salming - Kim Nilsson. Tento hráč si vybral hůl s technologií KickZone, s tvrdostí 27 v čistém tmavém designu. To je kombinováno s růžovou čepelí Q1, což tvoří uhrančivou kombinaci.

Q1 Tourlite Aero 27

Tato florbalová hůl byla vyrobena novou technologií výroby, při níž vznikl modifikovaný shaft s názvem Tourlite Aero, který je o 20 % lehčí než stávající shaft Tourlite. S čepelí Q1 se jedná o špičkovou florbalovou hůl nejen pro profesionály.

Q1 KickZone JR

Tato florbalová hokejka je určená pro děti, přičemž je provedena ve stejném designu jako verze pro dospělé. Má pro děti určenou tvrdost 32 a navíc je na ní připojen podpis Kima Nilssona, což jistě zaujme jeho malé fanoušky.

Čepele z nového materiálu Biopower

Nejpopulárnější čepele firmy Salming Quest 1 a Quest 2 jsou nyní k dispozici v novém provedení z nového materiálu, který Salming nazývá BioPower. Tento moderní syntetický materiál se pyšní vysokou tvrdostí, odolností a stabilitou. Název nebyl vybrán náhodně, materiál tvoří z 96 % biologický základ pocházející z cukrové třtiny.

Jaké florbalové hokejky od firmy Salming vám můžeme například nabídnout my?

Florbalové hokejky pro začátečníky a děti

1

Začátečníci a děti mohou používat levné a měkké modely. Pro nejmenší nabízí Salming například florbalovou hůl SALMING Mini 71. Hokejka je za skvělou cenu, má měkký shaft a zkrácenou verzi populární čepele - Quest Kid. Navíc má moderní design připomínající dospělé profi hole, takže se bude vašim dětem určitě líbit.

Pro dospělé začátečníky od Salming nabízíme například florbalovou hůl SALMING X3M Campus 36 95 a další varianty hole tohoto typu o rozměrech 34 95, 32 75, 32 87 a 32 96. Jak vidíme, hole jsou vybaveny čepelí X3M - M Blade. První dvě čísla udávají tvrdost shaftu, druhé délku hokejky. Hokejky mají konický shaft z kompozitu, klasický Campus Base Grip a omotávku X3M Core Grip. Čepel je oboustranná a dostatečně měkká, dovoluje tak ohnutí na obě strany, což vyhovuje jakémukoliv hráči. Tyto florbalové hole doporučujeme dětem, dospělým začátečníkům, školnímu využití a raritním sportovcům. To stejné platí pro hole SALMING X3M Campus Control a SALMING X3M Campus Cut, které mají čepele X3M Control, které by měly zlepšovat kontrolu míčku, a čepel X3M CUT, které by měly zvyšovat kvalitu střelby tahem a zápěstím.

Pro začátečníky, mladší hráče a rekreační florbalisty jsou určeny také florbalové hole typu Salming Matrix. Tento typ hole používá čepel Quest, která je rovná ale na forehandové straně má vystouplé hrany, takže na ní balonek výborně sedí. Vyztužená patka pomáhá zvýšit razanci vaší střely. Jedná se o měkkou hokejku, je proto vhodná pro široké spektrum začínajících hráčů.

Florbalové hokejky pro středně pokročilé a rekreační hráče

Do této kategorie můžeme zařadit například florbalovou hůl Salming Aero. Tato hůl s tvrdostí shaftu 30 s čepelí Aero z EnduranceT materiálu je vhodná zejména pro florbalisty, kteří tento sport nedělají profesionálně anebo hledají florbalku pro rekreační využití, ale již mají s florbalem jakési zkušenosti. Měkčí shaft pomáhá se zpracováním míčku, čepel Aero umožňuje jednoduchou střelbu.

Florbalové hole pro profesionální hráče a časté použití

V této kategorii budou vybírat hráči, kteří chodí trénovat několikrát týdně, případně hrají profesionálně nebo poloprofesionálně. Lacinější varianta, pro hráče, kteří nechtějí příliš utrácet a nehrají tak často, případně pro hráče techničtější, kteří chtějí měkkou florbalovou hůl, je vhodná například cenově příznivá varianta Salming Xplode 32. Tvrdost 32 znamená měkkou hokejku, čepel Xplode z materiálu Endurance7 zvyšuje kontrolu míčku.

Salming Quest2 32 je určena pro mladší ročníky, jedná se o měkčí profesionální hokejku s čepelí Quest2. Je určena pro juniorskou kategorii, která hledá odolnou a lehkou hokejku s profesionální čepelí.

Profesionální hráči mohou sáhnout po kvalitní holi za dobrou cenu - Salming Quest 1 CarbonComp 27, což je klasická hůl se střední tvrdostí z karbonu a kompozitu, která je velmi lehká, a je vybavena oblíbenou čepelí Quest1. Podobné parametry má například hůl Salming Eplode UltraLite.

Nejvyšší kvalitu, kterou od Salming nabízíme, zajišťuje hůl SALMING Xplode KZN TC 3°. Jedná se o špičkovou hůl s technologií KickZone a TipCurve. Technologie TipCurve s úhlem 3° zajišťuje, že je vaše střela přesná, a zároveň má větší razanci, jelikož se shaft prohýbá více. Technologie KickZone zajišťuje při prohnutí shaftu při střelbě větší "vykopnutí" (kick), neboli švih shaftu ve směru střelby, čímž se zvyšuje rychlost a razance střely. Třístupňový sklon vůči povrchu znamená zpětné zakřivení shaftu v jeho spodní části, čímž vzniká optimální úhel mezi hokejkou a míčkem na podlaze. Tak lze lépe střílet bez zbytečného přílišného ohýbání čepele, se kterou se pak lépe vede míček a nahrává. Varianta SALMING Shooter KZN JR má podobné výhody a je určena pro juniorské hráče.

1

Brankářská výstroj Salming

Brankářská výstroj je nezbytná pro každého florbalového brankáře, a to nejen z hlediska komfortu, ale i z hlediska toho, že jsou určité části výstroje povinné do soutěžních utkání. Salming vyrábí veškeré součásti výbavy brankářů - brankářské kalhoty, dresy, vesty, masky, rukavice, chrániče loktů a kolen a suspenzory. Firma disponuje i levnějšími modely v základní řadě pro rekreační použití. My nabízíme například špičkové masky Salming Travis Elite Helmet pro profesionální využití, stejně jako chrániče kolen, rukavice a podobně.

Florbalové oblečení Salming

Salming vyrábí také oblečení. Jejich filosofie je, podobně jako u jiných sportovních značek nabízejících oblečení, aby vaše tělo při sportu bylo co možná nejméně mokré od potu. K tomu využívají technologii vláken CoolFeel. Salming vyrábí trika, kalhoty, kraťasy, ponožky, mikiny či bundy. Kromě toho firma nabízí i teplejší oblečení do chladného počasí.

Salming dále vyrábí také kvalitní batohy, sportovní tašky, toolbagy a stickbagy v různých moderních provedeních, aby si sportovci své věci na tréninky měli kam uložit.

Přečtete si také další články týkající se florbalu a výběru florbalového vybavení:

Vše o florbalu

Jak vybrat florbalovou hokejku

Jak vybrat florbalový míček

Jak vybrat vybavení pro florbalového brankáře

Florbalové branky

nebo přejděte rovnou do kategorie florbal na našem e-shopu

Chceš mít dopravu od 2 000 Kč ZDARMA? Vstup do MASTER SPORT active!
Zaregistrovat se