mastersport.cz
596 633 216
Přihlásit
/
Registrace
Stolní tenis Parkour Hurikán

Outdoor a camping vybavení

Ať už se vyberete na krátkou procházku lesem, vyrazíte s rodinou do kempu nebo se pustíte do vysokohorské turistiky, základem každé aktivity je správné vybavení. Nejde jen o kvalitní a funkční vybavení, ale také o další pomůcky a nástroje, které využijete pro vaše volnočasové aktivity.

Pěší turistika, vodáctví, horolezectví, kanoistika, jízda na koni, cyklistika nebo kempování - některé z těchto aktivit si vyžadují méně vybavení, jiné zase naopak více. Při plánování nákupu si vždy promyslete, kam a na jak dlouho se chystáte, jestli se bude taková aktivita opakovat a podle toho nastavte svůj finanční limit. Přinášíme vám přehled základního outdoorového a campingového vybavení.


Outdoorové a sportovní oblečení

Nejdůležitější součástí celého outdoorového vybavení je kvalitní sportovní a turistické oblečen. Za studených i horkých dní se vyplatí obléci funkční prádlo, které v zimě hřeje a v létě skvěle odvádí pot od těla.

Turistické batohy

Ať už se vydáte na jednodenní výlet nebo plánujete zůstat na cestách delší dobu, sportovní nebo turistický batoh je nezbytnou součástí outdoorového, ale i campingového vybavení. Vybírat můžete podle různých kritérií, např. objemu nebo vyztužení zádové části, a také podle typu zavazadla - batoh, krosna, sportovní taška nebo i ledvinka. Podrobné informace jsou v článku Jak vybrat skvělý turistický batoh.

Trekingové hole

S trekingovými holemi se v současné době běžně setkáváme na ulicích, když si s nimi pomáhají starší lidé při chůzi. Jsou skvělou pomůckou i v terénu, tlumí nárazy na klouby dolních končetin, kyčelní klouby a páteř.

Teleskopické hole navíc nastavíte podle výšky osoby, takže se jeden výrobek dá využít pro celou rodinu. Více se dozvíte v článku Jak správně vybrat trekingové hole.

Kapesní nože

Na cestě lesem spatříte krásnou houbu, při stavění stanu potřebujete ořezat kolík, v kempu otevřít konzervu, po dlouhé túře naštípat třísky na rozdělání ohně? K tomu všemu využijete kapesní nůž. Vybírat můžete mezi noži s pevnou čepelí, nebo zavíracími. Myslete i na zákonná omezení, pokud cestujete do jiných zemí, např. omezení délky čepele nebo typu nože (motýlek). Další informace najdete v článku Jak vybrat kvalitní kapesní nůž.

Čelové svítilny

Čelovku využijete nejen při pobytu v přírodě, stanování nebo běhu, ale třeba i při hledání ztraceného šroubku v dílně. Její hlavní výhodou je to, že máte obě ruce volné, můžete tak v klidu pracovat. Máte na výběr z mnoha variant, specialitou je čelovka kombinovaná s čepicí nebo čelenkou. Inspirujte se při výběru v článku Jak vybrat čelovku.

Měřiče

Čelovku využijete nejen při pobytu v přírodě, stanování nebo běhu, ale třeba i při hledání ztraceného šroubku v dílně. Její hlavní výhodou je to, že máte obě ruce volné, můžete tak v klidu pracovat. Máte na výběr z mnoha variant, specialitou je čelovka kombinovaná s čepicí nebo čelenkou. Inspirujte se při výběru v článku Jak vybrat čelovku.

Stany

Stan je místem, kde složíte hlavu po náročné túře v přírodě. Jednotlivé druhy se liší velikostí, typem a tvarem. Základní členění na turistické, rodinné a expediční stany již něco napoví o jejich využití. Rodinné stany jsou určeny pro větší počet osob a spíše na kempování. Turistické stany využijete nejen při běžném nocování v přírodě, ale i v kempu. Naproti tomu expediční stany jsou určeny do skutečně náročných podmínek a na vysokohorskou turistiku. Výběrem vás provedeme v článku Jak vybrat správný stan.

Spací pytel

Výběr kvalitního spacího pytle neboli spacáku je velmi důležitý pro dobrý spánek a regeneraci po náročné túře. Na trhu jsou spacáky s různými parametry. Univerzální produkt ale nehledejte. Musel by být krásně hřejivý v zimě, lehký a prodyšný v létě, v dešti nepromokavý nebo takový který neprofukuje. Často protichůdné vlastnosti prostě nejde skloubit do jednoho spacáku. Průvodce výběrem spacáku najdete v článku Jak vybrat spacák, ve kterém neumrznete, ani se neupečete.

Karimatky

Pro komfortní nocování není důležitý pouze kvalitní spacák, ale také kvalitní karimatka. Karimatka je izolační podložka, která izoluje od chladu ze země, tudíž má veliký vliv na celkový požitek z nocování. I ten nejkvalitnější spacák vás nedokáže bez kvalitní karimatky dostatečně zahřát. V článku Kvalitní karimatka vás ochrání před chladem najdete popsány různé varianty karimatek spolu s jejich výhodami.

Doplňky pro turistiku a kempování

Při kempování i několikadenní turistice oceníte doplňkové vybavení, které vám usnadní život. Speciálně při kempování využijete vybavení jako přenosný gril nebo ohniště, pohodlnou židličku, kterou si rozložíte před stanem, nebo chladící box. Ešusy, příbory, termosky nebo placatky jsou výborné pro denní i příležitostné vaření v přírodě či kempu. Drobnosti jako polštářky, piknikové koše nebo pláštěnky jsou zase takovou třešinkou na dortu, která z krásné dovolené udělá tu skvělou.


Podívejte se na naši nabídku a projděte si celou kategorii Outdoor a campingCelá kategorie


Přečtěte si také

Jak vybrat správný stan


Čti více

Jak vybrat kvalitní kapesní nůž


Čti více

Jak si vybrat vhodné trekingové hole


Čti více


Chceš mít dopravu od 2 000 Kč ZDARMA? Vstup do MASTER SPORT active!
Zaregistrovat se