mastersport.cz
596 633 216
Přihlásit
/
Registrace
Stolní tenis Parkour Výprodej

Připravte bazén a trampolínu na novou sezónu!

Tipy na to, co zkontrolovat a vyměnit




Údržba TRAMPOLÍNY = bezpečí!

Mohlo by se zdát, že nákupem trampolíny vše končí a budete ji využívat na věky bez větší údržby. Není to tak! Trampolína je zábava, ale bezpečnost je na prvním místě.

Před každou sezónou (ideálně před každým skákáním) je nutné trampolínu pořádně zkontrolovat.

Na co si dát největší pozor?

  • Pružiny - pružiny musí být všechny (žádná by neměla chybět), musí být v dobrém stavu, tedy pořádně napnuté, bezpečně připevněné na obou koncích a neporušené. Pokud je pružina rezavá, vyměňte ji.
  • Kryt pružin – nejvíce zranění na trampolíně bývá po nárazu do rámu trampolíny, pečlivě tedy zkontrolujte, že je rám bezpečně zakrytý krytem pružin.
  • Skákací odrazová plocha – zkontrolujte, že je skákací odrazová plocha v pořádku, je pevná, není nikde prasklá nebo ztrouchnivělá a nerozpadá se.
  • Tyče a konstrukce – zkontrolujte, jestli nejsou železné tyče konstrukce ohnuté nebo nalomené a prověřte taky celkovou stabilitu trampolíny (zatřeste s ní, zkuste do ní trošku strčit).
  • Ochranná síť – zkontrolujte, jestli nejsou v ochranné síti díry, jestli je zavírání sítě funkční, prověřte pevnost a pružnost ochranné sítě.
  • Schůdky - zkontrolujte, jestli jsou všechny schůdky (žebříky) pevné.

Dokupte, co potřebujete


Trampolíny

různé rozměry, s/bez ochranné sítě

zobrazit
Ochranná síť kolem trampolíny

chrání před vypadnutím z trampolíny

zobrazit
Ochranná síť pod trampolíny

chrání proti vlezení dětí nebo domácích mazlíčků pod trampolínu

zobrazit
Schůdky

pro lepší vstup/výstup na/z trampolíny

zobrazit
Náhradní díly

pružiny, odrazové plochy, schůdky, kryty na pružiny

zobrazit

Informace, co se vždycky hodí


Trampolíny MASTER - kterou vybrat?


Čti více

Příslušenství k trampolínám pro bezpečné i zábavné skákání

Čti více

Jak vybrat správnou trampolínu - rady a tipy

Čti více



Kontrola BAZÉNU uspoří peníze

Příprava bazénů není nic, do čeho by se jeden hnal, ale čím dřív, tím líp. Budete mít dostatek času opravit, co je potřeba nebo si případně pořídit nový bazén. V současné situaci nedostatku skoro všeho totiž platí, kdo dřív přijde, ten dřív bere ☺ Nehledě na to, že zkontrolovaný a plně funkční bazén vám uspoří peníze za provoz a taky spoustu nervů.

Co všechno udělat a zkontrolovat?

  • Stav bazénu – vytáhněte bazén s dostatečným předstihem, rozbalte ho a zkontrolujte, jestli není nikde poškozený.
  • Vyčištění bazénu – ještě než bazén postavíte a napustíte, pečlivě jej vyčistěte od všech nečistot, ať co nejvíce zabráníte znečištění vody.
  • Postavení bazénu – před postavením bazénu zkontrolujte terén v místě, kde chcete bazén postavit a podle potřeby ho upravte. Nezapomeňte dát pod bazén ochrannou plachtu, která zabrání poškození bazénové folie před protržením, plísněmi a prorůstáním trávy. Pokládá se na naprosto rovnou prosátou zeminu nebo písek. Pro nafouknutí bazénu použijte ideálně kompresor.
  • Kontrola filtrace – po vyčištění a postavení bazénu zkontrolujte filtrační zařízení a vše, co k němu patří – hadice, ochranné síťky, atd. Vše pečlivě vyčistěte a smontujte.  Všechny spoje je potřeba důkladně dotáhnout. Filtraci je taky potřeba před prvním použitím propláchnout.

    Nezapomeňte na výměnu písku! Pokud máte pískovou filtraci, měli byste měnit písek každé 2 roky. Jak přes písek protéká voda, se časem zrnka zaoblují a snižuje se tak jeho filtrační schopnost. To pak může mít za následek například zvýšenou spotřebu bazénové chemie.
  • Napuštění bazénu - před plným napuštěním vodou bazén ještě jednou zkontrolujte. Nejdříve napusťte jen trochu vody, dočistěte zbytky nečistot a zjistěte, jestli není bazén poškozený, roztrhaný a jestli ventil pro vypouštění dost těsní. Poté napusťte vodu až do požadované úrovně. Před úpravou vody bazénovou chemií spusťte filtrační zařízení a několik hodin nepřetržitě filtrujte, aby došlo k promíchání vody.

Co dělat, když je bazén poškozený?

  • Díra v nafukovací části – ne při každém poškození je potřeba hned kupovat nový bazén. Pokud máte celý nafukovací bazén nebo bazén s nafukovacím prstencem a je v něm díra, často úplně stačí, když dírku nebo oděrku zalepíte. Pokud už vám došla lepící sada, kterou jste dostali k bazénu, objednejte novou. V nabídce máme třeba tyto super samolepící záplaty, se kterými je bazén opravený raz dva.
  • Potrhaná plachta – u bazénu se může stát, že se natrhne vnitřní plachta (stěna) bazénu. I tu můžete zalepit, dokonce, i když je uvnitř voda. Existují na to speciální lepící sady.
  • Poškozená filtrace - pokud se vám stane, že filtrace ani po vyčištění nejede, budete muset pořídit novou – vybrat si můžete z kartušových nebo pískových filtrací.
Bazénové filtrace – pískové

vyšší cena, delší životnost

zobrazit
Filtrační písek

do pískové filtrace

zobrazit
Bazénové plachty

ochrana proti nečistotám + pro ohřev vody

zobrazit
Bazénová chemie

pro průzračně čistou vodu

zobrazit
Bazénové vysavače

rychlé a pohodlné vyčištění bazénu

zobrazit


Na co nezapomenout? No přece se pořádně vybavit na letní radovánky.





Chceš mít dopravu od 2 000 Kč ZDARMA? Vstup do MASTER SPORT active!
Zaregistrujte se